کد خبر: 259714 A

خودم را مدیون استقلال می دانم؛

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران با بیان اینکه بازی در ورزشگاه آزادی و مقابل تماشاگران استقلال آسان نیست گفت: بعد از خدا و خانواده‌ام، استقلال بود که به من هویت و به زندگیم شکل داد.

به گزارش ایلنا،  علیرضا منصوریان در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار تیم‌های نفت تهران و استقلال اظهار داشت: پیش از هر چیز یاد و خاطره شهدا را گرامی می دارم، شهیدانی که اگر آنها نبودند شاید هم‌اکنون ما نمی‌توانستیم فارسی صحبت کنیم و بالاجبار باید عربی صحبت می‌کردیم. مادران شهدایی که سالیان سال است در غم از دست دادن فرزندان خود هستند و سه چهار شهید داشتند.

وی ادامه داد: در مورد بازی فردا هم باید بگویم که آنچه که حرف دلم بوده در بازی رفت در یک صفحه A4 بیان کرده‌ام. بعد از خدا و خانواده‌ام، استقلال بود که به من هویت و به زندگیم شکل داد. زیاد نمی‌خواهم وارد مقوله احساسی شوم. در دور رفت به اندازه کافی در این خصوص صحبت کردیم.

سرمربی تیم نفت خاطرنشان کرد: بازی رفت مقابل استقلال را در ورزشگاه تختی تجربه کردیم اما باید در ورزشگاه آزادی که سالیان سال در تیم استقلال در این ورزشگاه بازی می‌کردم به میدان برویم اما به هر حال دنیای حرفه‌ای همینگونه است و قوانین حرفه‌ای ایجاب می‌کند که روی نیمکت نفت بنشیند. اما از طرف دیگر استقلال به شناخته شدن من کمک کرد و حالا هم من باید به لباس نفت که بر تن دارم عرق داشته باشم و ممنون مسئولان این باشگاه هستم که به من اعتماد کردند چرا که کمتر باشگاهی به مربی جوان اعتماد می‌کند اما آنها تیم سوم را که با یحیی گل‌محمدی سوم شده بود را به من جوان دادند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر هفت ستاره از نفت جدا شدند و من باید حافظ منافع این تیم باشم و فردا هم باید به مصاف تیم بزرگ و خوش قد و قامت استقلال برویم و باید از هیأت امنا، مدیرعامل و مدیر فنی باشگاه نفت تشکر کنم که مرا به چرخه مربیان اضافه کردند و فردا هم فارغ از هر نتیجه‌ای باید رقابت سالمی انجام دهیم و هواداران بتوانند ضمن آشتی با استادیوم فوتبال زیبایی را ببینند چرا که تیم‌هایی مثل نفت، سپاهان و فولاد که فوتبال روی زمین انجام می‌دهند جذابیت‌های زیادی برای هواداران خواهند داشت.

سرمربی تیم نفت تهران در خصوص صحبت‌هایی که استقلالی‌ها در خصوص انتخاب داور بازی فردا انجام داده بودند، خاطرنشان کرد: ما قداست داوری را زیر سؤال نمی‌بریم و نباید حرفی زده شود که قداست داوران زیر سؤال برود و داوران ما واقعاً خوب هستند و باید بگویم که صابون داور چینی به تن من خورده بود و اگر فغانی را در بازی آسیایی‌مان می‌دیدم او را می‌بوسیدم.

وی ادامه داد: در مورد مسائل داوری مدیریت باشگاه ورود خواهد کرد. من به این مسائل وارد نمی‌شوم زیرا در این موضوع ذینفع هستم. بازیکن سابق استقلال و سرمربی کنونی نفت هستم نه فقط صرفاً برای این بازی بلکه اثبات می‌کنم کلاً برای بازی‌های لیگ در مورد داور صحبت نمی‌کنم زیرا باید احترام و قداست داوران را حفظ کنیم. هر مسئله‌ای که بیان کنیم به هر حال دچار مشکل خواهند شد.

سرمربی نفت یادآور شد:‌ این موضوع در حوزه وظیفه ما نیست. هر داوری که برای بازی فردا بگذارند به آن احترام می‌گذاریم. قطعاً‌ داوری که دیدار فردا را قضاوت می‌کند زیر ذره‌بین فدراسیون، سازمان لیگ و هواداران خواهد بود و به همین دلیل بهترین قضاوت خود را انجام می‌دهد. در دیدار ما مقابل گسترش فولاد داور بسیار جوان بود. اکرمی یک پنالتی هم به سود گسترش گرفت. ما به دو دلیل هیچ اعتراضی نکردیم یکی اینکه نمایندگان AFC در ورزشگاه حضور داشتند و می‌خواستند این داور جوان را برای رقابت‌های آسیایی انتخاب کنند. ما باید به داوران خود کمک کنیم و هیچ اعتراضی انجام ندهیم تا روند خود را به خوبی ادامه دهند. اگر از داوران حمایت کنیم آنها جایگاه خود را پیدا می‌کنند.

منصوریان در مورد محرومان و مصدومان تیمش در بازی فردا یادآور شد: ما دیوید دیکسون را برای این بازی در اختیار نداریم. او عمل جراحی روی پایش انجام داد که جا دارد از دکتر مرتضوی در بیمارستان آتیه تشکر کنم که عمل موفقیت‌آمیزی را پشت سر گذاشت.

منصوریان در مورد اینکه چه برنامه‌ای را برای هواداران استقلال در نظر دارد، گفت: قطعاً‌ این من نیستم که برای آنها برنامه دارم زیرا آنها 20-30 هزار نفر هستند و من یک نفرم. همواره عاشق هواداران هستم. نه تنها عاشق این نسل که برای دهه 70-80 هستند. ما هواداران استقلالی هستیم که برای جام جهانی آرژانتین تیم آماده می‌شد. هواداری که در آن زمان بازیکنانی چون حسن روشن، ناصر حجازی،‌منصور رشیدی و دیگران بازی می‌کردند. یاد گرفته‌ایم که تا سن 22-23 سالگی هوادار این تیم باشیم زجری که هواداران می‌کشند را درک می‌کنم.

وی افزود: عاشق هواداران استقلال هستم. خودم را بعد از خدا و خانواده مدیون پیراهن آبی هستم و حرکتی هم انجام نمی‌دهیم که موجب رنجش هوادارن شود.

تیم های لیگ برتر علیرضا منصوریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر