کد خبر: 263664 A

جانشین بچیروویچ خارجی است؛

سرپرست دبیری فدراسیون بسکتبال با اشاره به این‌که سرمربی تیم ملی در جلسه کمیته‌فنی این فدراسیون مشخص می‌شود، اظهار کرد: کسی که سکان هدایت تیم ملی را به دست می‌گیرد مربی سرشناسی است.

مسعود عماری به خبرنگار ایلنا گفت: کمیته‌فنی فدراسیون بسکتبال مدت‌هاست به دنبال یک مربی بزرگ برای هدایت تیم ملی ایران می‌گردد. هرچند تکلیف ریاست فدراسیون هنوز مشخص نیست اما ما نمی‌توانستیم امور مربوط به تیم ملی بسکتبال را رها کنیم.

وی درباره تعیین سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران توضیح داد: گزینه‌های متعددی را برای نیمکت تیم‌ملی در نظر داریم که بین آن‌ها هم نام مربیان سرشناس ایرانی به چشم می‌خورد، هم مربیان برجسته خارجی. قرار است فردا در جلسه کمیته فنی فدراسیون بسکتبال اعضا برای انتخاب مربی تیم ملی به اجماع برسیم.

سرپرست دبیری فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این‌پرسش که نظر کمیته‌فنی روی مربی داخلی است یا خارجی؟ اظهار کرد: اعضای کمیته از مربیان وطنی شناخت کافی دارند و قرار است فردا کارنامه چند مربی خارجی بررسی شود اما خواست فدراسیون‌بسکتبال و کمیته‌فنی این است که سرمربی تیم‌ملی مربی موفق و سرشناسی در جهان باشد که بتواند بسکتبال‌ایران را متحول کند.

عضو کمیته‌فنی فدراسیون بسکتبال ادامه داد: معتقدیم بسکتبال‌ ما نیاز به تحولی بنیادین دارد. برای تحقق آن، کسی باید سکان هدایت تیم‌ملی را در دست بگیرد که بتواند بسکتبال‌ایران را در مسیر جهانی شدن قرار دهد، مانند ولاسکو که خدمات شایانی به والیبال‌ایران کرد و حالا باید منتظر یک ولاسکو برای بسکتبال ایران باشید.

وی با اشاره به فواید حضور مربیان سرشناس جهانی در ایران گفت: ما در جام‌جهانی، بویژه در بازی برابر فرانسه و صربستان نشان دادیم ظرفیت پیشرفت را داریم و این کار با حضور یک مربی بزرگ محقق می‌شود. ضمن این‌که مربیان خوب داخلی هم می‌توانند از حضور چنین مربیانی سود ببرند و از تجربه و دانش آنها بهره‌مند شوند.

عماری اضافه کرد: در نهایت این را باید بگویم در جلسه فردا به یک جمع‌بندی نهایی می‌رسیم و احتمالاً نام سرمربی را که مد نظر است اعلام می‌کنیم. امیدوارم هر کسی که برای نشستن روی نیمکت تیم ملی انتخاب می‌شود، شخصیت بسکتبال ایران را بالاتر ببرد.

تیم ملی بسکتبال مسعود عماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر