کد خبر: 263865 A

مسئولیت نتایج با من است

ایلنا: سرمربی استقلال می‌گوید دلیل افت فعلی استقلال ارتباط مستقیمی با نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، امیر قلعه‌نویی درباره عملکرد تیمش برابر فولاد خوزستان گفت: اولا مسئولیت باخت بر گردن بنده است. من همیشه به عنوان مسئول فنی باخت را بر گردن گرفتم. من از بازیکنانم به خاطر بازی خوب‌شان تشکر می‌کنم. آنها بازی خوبی را ارائه دادند و دو تیم به فکر فوتبال بازی کردن بودند.

وی ادامه داد: به اسکوچیچ از این جهت تبریک می‌گویم و دیدید هیچ‌یک از دو تیم ضد فوتبال بازی نکردند. ما همه تعویض‌هایی که در مقابل فولاد انجام دادیم، تعویض‌های روی به جلو بود. ما خرسندنیا را که خوب بازی کرد تعویض کردیم و گفتیم نوری را به زمین بفرستیم تا در فاز حمله هم به ما کمک کند. دومین تعویض ما هم بیرون کشیدن یعقوب کریمی بود. ما برهانی را به زمین فرستادیم تا از سرعتش استفاده کنیم و گل‌های بعدی را به ثمر برسانیم. ما قبل از اینکه گل بخوریم دو - سه موقعیت خوب را از دست دادیم که اگر گل می‌شد نتیجه‌ بازی متفاوت بود.

سرمربی آبی‌ها همچنین افزود: دیروز دیدیم رئال مادرید یک رکورد تاریخی ثبت کرد اما یک دوره افت را پیش از این دیدار پشت سر گذاشته بود. در استقلال هم بازیکنان با دل و جان کار کردند، ولی گل‌هایی که ما می خوریم بچگانه است. ما به 2 بازیکن می‌گویم فضاگیری کنند و به 2 بازیکن می گویم یارگیری کنند اما می‌بینیم اسماعیل شریفات به راحتی گل می‌زند. تا قبل از اینکه ما گل اول را بخوریم مالکیت توپ کاملا در اختیار آنها بود و ما فضاها را بسته بودیم. واقعا جای تعجب دارد که ما چرا این گونه گل می‌خوریم.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا پیش‌بینی می کرده تیمش با این افت روبرو شود؟ بیان کرد: ما چوب نیم فصل را می‌خوریم. شما اگر 2 بازی اخیر را کنار بگذارید می‌بینید ما در 7 بازی تنها 2 گل خورده‌ایم. ما همه عقب ماندگی‌مان مربوط به نیم فصل اول است. دلیل آن هم این است که برای ملی‌پوشان و عده‌ای از دوستان ذهنیت ایجاد کرده بودند که باعث شد آنها را از شرایط آرمانی دور شوند. مطلب بعدی این است که ما در هیچ‌یک از بازی‌های‌مان با ترکیب کامل به میدان نرفته‌ایم. چیزی حدود 4 هفته‌ است که  کرار جاسم را در اختیار نداریم. من یک سوال دارم، با احترامی که برای پورعلی‌گنجی قائلم و علاقه‌ای که به او دارم اما چگونه حکم این بازیکن تا الان صادر نشده است. من می‌خواهم این‌ها را بگویم تا مردم عدالت را تشخیص دهند، ولی برای امیر قلعه‌نویی و بازیکنانش زیر 72 ساعت حکم صادر می‌شود. من از این نمونه ها زیاد دارم.
 
سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارد فوتبال ایران از بازیکنی که بتواند در میانه‌زمین خلاقیتش را نشان دهد خالی است و وقتی کرار محروم و مصدوم است استقلال دچار مشکل می‌شود، گفت: این صحبت کارشناسی و فنی است اما ما آمدیم در نیم فصل دوم یک بازیکن آوردیم که بتواند به کرار کمک کند که متاسفانه این بازیکن در بازی با صنعت نفت مصدوم شد و زمان نقل و انتقالات به پایان رسید. ما هلمکه را به همین دلیل استقلال آوردیم. از سوی دیگر در تمام دنیا همین است. برزیل، نیمار را در 2 بازی از دست می‌دهد و 10 گل در آن 2 بازی می‌خورد. ما روی کرار به عنوان بازیکن محوری حساب باز کرده‌ایم اما گله من این‌ها نیست . گله من به حسن‌زاده است. کمیته‌ انضباطی باید نگاهی عدالت محورانه داشته باشد. در باره کرار نه ناظر بازی گزارش داد و نه داور بازی. پس چگونه این بازیکن این طور محروم شد. ما کرار را در بازی با گسترش فولاد نداشتیم و من به این بازیکن اجازه داده بودم به سفر برود. در نشست خبری با گسترش فولاد فهمیدم که او می‌تواند برای ما به میدان برود. چگونه می‌شود دو جلسه محرومیت به 3 جلسه افزایش پیدا کند و عملا کرار در چهار بازی در اختیار ما نبود. همه این مسائل به خاطر عنادی است که با قلعه‌نویی دارند و به همین دلیل با عواطف 30 میلیون نفر بازی می‌شود.

وی در پایان صحبت‌هایش با قبول همه مسئولیت‌های نتایج اخیر استقلال افزود: در پایان صحبت‌هایم می‌خواهم بگویم مسئول نتایج استقلال من هستم. بازیکنان و کادرفنی با تمام وجود تلاش می‌کنند و اگر ایرادی وجود دارد به بنده مربوط است. من از همه مجموعه تیممان بابت شرایطی که وجود دارد و نمی‌خواهم درباره آن صحبت کنم عذرخواهی می‌کنم.

استقلال بازی رقابت های لیگ برتر زمین فولاد فولاد خوزستان کمیته انضباطی نیم فصل نیم فصل اول نیم فصل دوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر