کد خبر: 269646 A

فصل درو فرا رسیده؛

ایلنا: در حالیکه کمتر از 20 روز به برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی بوکس باقی مانده زمزمه‌هایی درباره حضور اوکراینی 3 ستاره برای هدایت تیم ملی به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شاید تشکیل دو تیم ملی الف و ب در ابتدا جای انتقاد داشت اما با نگاهی سطحی به این 4 ماه فعالیت تیم‌های ملی الف و ب می‌توان با نکات مثبتی رسید.
 
دو مربی با دو سبک متفاوت
پس از انتخاب اکبر احدی و علیرضا استکی به عنوان مربیان تیم‌های ملی الف و ب، دو سبک متفاوت در بوکس پدیدار شد که از لحاظ فنی تاثیرات مثبتی در بوکس کشورمان داشت. سرمربی تیم ملی الف که پیش از این سابقه سرمربیگری تیم‌ملی را داشت با تجربه خود در روند آماده‌سازی مشتزنان تاثیر فراوانی داشت تا جایی که تحت هدایت او اولین سهمیه المپیک 2016 ریو به نام احسان روزبهانی ثبت شد.
 
البته انتخاب علیرضا استکی در روزهای نخست با انتقادهایی همراه بود اما سرمربی سابق تیم ملی جوانان با تجاربی که در این مدت به دست آورده و موفقیت در مسابقات خوی و تورنمنت بین‌المللی آبادان، حالا دیگر به جرگه مربیان صاحب‌سبک و ممتاز پیوسته و در روزهای گذشته نیز از حضور مربی اوکراینی در ایران استقبال کرده و برای همکاری با این مربی اعلام آمادگی کرده است.
 
انگیزه‌های متفاوت بوکسورهای جوان
شاید پیش از این بوکسورهای جوانی که تجربه کمتری نسبت به ملی‌پوشان داشتند، رسیدن به پیراهن تیم ملی بوکس را برای خود غیر ممکن می‌دانستند اما پس از تشکیل دو تیم ملی الف و ب و برگزاری مسابقات متعدد داخلی و بین‌المللی مشتزنان جوان شایسته هم به اردوهای تیم‌ملی دعوت شدند تا حس رقابت در بین بوکسورهای داخلی بیشتر شود.
 
هیچ بوکسوری حاشیه امنیت ندارد
یکی دیگر از فواید تشکیل دو تیم‌ملی، حضور 3 الی 4 بوکسور خوب و پر انگیزه در اوزان ده‌گانه است تا جایی که به جرات می‌توان گفت حالا دیگر هیچ بوکسوری در هیچ وزنی حاشیه امنیت ندارد و نفرات اصلی با کوچکترین لغزشی جای خود را به نفرات جوان‌تر خواهند داد.
 
لزوم استخدام مربی با دانش بین‌المللی
با همه این اوصاف باید گفت انتخاب یک مربی طراز اول بین‌المللی در این زمان تصمیم درستی بود زیرا همه شرایط مهیا است تا پس از برگزاری مسابقات انتخابی و معرفی نفرات‌برتر اوزان ده‌گانه، یک مربی خارجی با کیفیت و با تجربه بالا بتواند این محصولات آماده را درو کند که به نظر می‌رسد مربی 47 ساله و 3 ستاره اوکراینی که سابقه هدایت تیم ملی اوکراین را در کارنامه دارد همان گمشده بوکس‌ایران باشد.
تیم ملی بوکس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر