کد خبر: 269839 A

جام جهانی کشتی آزاد – آمریکا

آزادکاران ایران با پیروزی مقتدرانه 7 بر یک مقابل آذربایجان به فینال جام جهانی کشتی آزاد رسیدند تا برای کسب عنوان قهرمانی فقط امریکای میزبان را پیش رو داشته باشد.

به گزارش ایلنا، در وزن 57 کیلوگرم حسن رحیمی مقابل جلال سلیمان اف، در حالی که 2 بر صفر از حریف عقب افتاده بود، با انجام زیرگیری های ناب ایرانی با نتیجه 8 بر 2 با اقتدار به برتری دست یافت.

علی اف اسیر زیرگیری های احسان پور

در وزن 61 کیلوگرم بهنام احسان پور برابر حاجی علی اف قهرمان جهان و اروپا در سال 2014 میلادی در اول وقت در حالی که اخطار اول به احسان پور داده شد، با انجام زیرگیری بی نقص و میانکوب با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد. در تایم دوم ابتدا با یک زیرگیری ازسوی علی یف نتیجه 3 بر 2 شد. در ادامه با یک اخطار به احسان پور و طی شدن 30 ثانیه، کشتی 3 بر 3 شد. اما احسان پور با به پل بردن حریف نتیجه 5 بر 3 شد، علی یف با بیرون بردن احسان پور و در ثانیه های پایانی و یک امتیازی که داوران به وی دادند نتیجه را 5 بر 5 کرد اما  در نهایت احسان پور با نتیجه 5 بر 5 و به دلیل گرفتن دو فن دو امتیازی مقابل کشتی گیر سرشناس آذری به پیروزی رسید.

کار بزرگ محمدی مقابل قهرمان المپبک

در وزن 65 کیلوگرم سید احمد محمدی مقابل طغرل عسکراف قهرمان المپیک در ابتدا در یک غافلگیری با انجام دو بارانداز حریف، 4 بر صفر عقب افتاد، اما در ادامه محمدی با اجرای فتیله باراندازهای بی نقص با نتیجه 7 بر 6 در تایم اول به برتری دست یافت. در تایم دوم ابتدا محمدی با بیرون کردن حریف یک امتیاز کسب کرد، اما با خاک شدن 4 امتیاز ازدست داد و کشتی 10 بر 8 به نفع عسکراف شد.اما محمدی که تا آخرین لحظات مبارزه می کند در نهایت با ناتوان کردن حریف با نتیجه 14 بر 10 قهرمان المپیک را شکست داد.

قهرمان اروپا مقابل یزدانی زانو زد

در وزن 70 کیلوگرم حسن یزدانی برابر روسلان دبیرگاژیف قهرمان اروپا قرار گرفت که در تایم اول دو کشتی گیر مبارزه پایاپایی را به نمایش گذاشتند و نتیجه 3 بر 3 شد. در تایم دوم نیز حسن یزدانی در نخستین تجربه حضور در رقابت های جام جهانی با دستان پرتوان خودو بیرون کردن حریف در یک کشتی زیبا و دیدنی با نتیجه 10 بر 8 به برتری دست یافت. یزدانی در لحظات پایانی در حالی که حریف قصد داشت او را خاک کند با یک بدل کاری زیبا به پشت حریف رفت و وی را خاک کرد.

رضایی امان حسن اف را برید

در وزن 74 کیلوگرم مرتضی رضایی قلعه مقابل جبرئیل حسن اف دارنده مدال برنز جهان و طلای اروپا در تایم اول با زیرگیری و کنده کشی با نتیجه 3 بر صفر به برتری دست یافت. در تایم دوم مرتضی رضایی با بدل کاری و فتیله پیچ 6 بر صفر از حریف خود پیش افتاد و در ادامه با انجام فتیله بارانداز در کمتر از 4:40 با نتیجه 10 بر صفر به برتری دست یافت.

نمایش مقتدرانه جوکار مقابل گوتیسف

در وزن 86 کیلوگرم میثم مصطفی جوکار برابر الکساندر گوتسیف در حالی که با اخطار و امتیاز در تایم اول با نتیجه یک بر صفر عقب افتاده بود، با ارائه کشتی زیبا حریف آذربایجانی خود را که مدام دفاع کرد در ثانیه های پایانی مبارزه با نتیجه 12 بر یک شکست داد.

پلنگ جویبار تنها بازنده ایران

در وزن 97 کیلوگرم رضا یزدانی مقابل شریف شریف اف قهرمان المپیک در حالی که با اخطار و امتیاز یک بر صفر پیش افتاده بود در نهایت در تایم اول با نتیجه یک بر 4 باخت. و در نهایت مبارزه را با نتیجه یک بر 8 واگذار کرد. البته مصدومیت یزدانی از ناحیه کمر اجازه نداد این کشتی گیر خوب کشورمان بتواند مانند همیشه روی تشک حاضر شود و در دقایق آخر مبارزه فقط منتظر بود کشتی تمام شود و حریف آذری هم با علم به مصدومیت یزدانی خیلی حمله نکرد تا نخستین شکست ما مقابل آذربایجان رقم بخورد.

هادی به حریف آذری رحم نکرد

در وزن 125 کیلوگرم پرویز هادی برابر جمال الدین ماگموداف دارنده مدال برنز جهان و المپیک قرار گرفت و با برتری قاطعانه 13 بر 2 در 4 دقیقه و 30 ثانیه مقابل این حریف سنگین وزن خود هفتمین پیروزی را برای تیم ملی کشتی آزاد کشورمان کسب کرد تا نتیجه نهایی این مبارزه سنگین 7 بر یک به سود دلاورمردان ایران شود.

تیم ایران در دو دیدار گذشته خود با نتیجه 8 بر صفر بلاروس و 7 بر یک ترکیه را شکست داده بود. دیدار فینال این رقابت ها بین تیم های ایران و آمریکا ساعت 5:15 بامداد امروز دوشنبه برگزار می شود. در دیدار رده بندی نیز تیم های روسیه و آذربایجان به مصاف یکدیگر می روند.

 

ایران جام جهانی خاک روسیه کشتی آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر