کد خبر: 270934 A

ملوان انزلی یک – استقلال یک

ایلنا: دیدار تیم‌های استقلال تهران و ملوان انزلی با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، دیدار تیم‌های ملوان انزلی و استقلال از هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال ایران ساعت 17:30 با قضاوت احمد صالحی در ورزشگاه تختی بندر انزلی آغاز شد که این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

ترکیب ملوان بندرانزلی: ایمان صادقی، عزت اله پورغاز، محمدحسین کنعانی زادگان، عزیز معبودی، ابوالحسن جعفری، سعید یوسف زاده، پژمان نوری، مازیار زارع، رضا اعتمادی، فرزاد حاتمی و سیدجلال رافخایی

ترکیب استقلال تهران: محسن فروزان، حنیف عمران‌زاده، هرایر مگویان، مجید حسینی(میلاد نوری)، یعقوب کریمی، میلاد فخرالدینی، محمدرضا خرسندنیا، امید ابراهیمی، کرار جاسم، سجاد شهباززاده و رضا عنایتی

با توجه به نتایجی که دیروز در هفته بیست و ششم لیگ‌برتر به دست آمد، ملوان و استقلال به ترتیب برای بقا در لیگ‌برتر و باقی ماندن در کورس قهرمانی، تنها برای کسب 3 امتیاز به میدان آمدند.

نخستین موقعیت گل این دیدار دقیقه 10 برای میزبان به دست آمد. فرار رضا اعتمادی در یک ضدحمله دفاع استقلال را غافلگیر کرد اما ضربه کات‌دار او را فروزان با شیرجه‌ای بلند دفع کرد تا ملوانان زنگ خطر را برای استقلال به صدا درآورند.

6 دقیقه بعد خطای بازیکنان ملوان روی خرسندنیا یک ضربه ایستگاهی برای استقلال به ارمغان آورد. یعقوب کریمی این توپ را روی دروازه ملوان فرستاد تا عنایتی با ضربه سر آن را به قعر دروازه صادقی بفرستد و استقلال را یک بر صفر از میزبان پیش بیاندازد.

پیش از این صحنه، جاسم کرار در برخورد با مدافعان ملوان روی زمین افتاد و از درد به خود پیچید تا از زمین بیرون برود اما این بازیکن پس از مداوا به زمین بازگشت.

دقایقی بعد فخرالدینی روی خط محوطه جریمه صاحب توپ شد اما ضربه او را صادقی درازکش دفع کرد تا دروازه ملوان برای بار دوم گشوده نشود.

دقیقه 39 نوبت به امید ابراهیمی رسید تا با یک شوت محکم دروازه ملوان را هدف قرار دهد اما صادقی ضربه اورا هم به کرنر فرستاد. یک دقیقه بعد مجید حسینی به دلیل مصدومیت از بازی خارج شد و میلاد نوری به جای وی در ترکیب استقلال قرار گرفت.

دقیقه 40 زارع توپ بلندی را روی دروازه استقلال فرستاد که این توپ با دفع ناقص مدافعان استقلال روی خط شش قدم به حاتمی رسید اما ضربه برگردان مهاجم ملوان با فاصله اندکی از بالای دروازه فروزان به اوت رفت تا دروازه آبی‌پوشان بسته بماند.

در آخرین لحظات وقت تلف شده کرار روی یک  اوت دستی بلند که فخرالدینی روی دروازه ملوان فرستاد سعی کرد با یک حرکت نمایشی دروازه صادقی را باز کند اما توپش را مدافعان ملوان دفع کردند تا نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال تمام شود.

مصدومیت حسینی مدافع جوان آبی‌ها از نکته‌های قابل توجه نیمه نخست بود چراکه این مدافع جوان در دومین دیدار هم نتوانست بازی را تا پایان ادامه دهد و جای خود را به میلاد نوری داد.

با آغاز نیمه دوم ملوان به یک اوت دست یافت. پرتاب بلند پورغاز با دخالت فرزاد حاتمی مقابل دروازه به کنعانی‌زادگان رسید تا او در شرایطی نا متعادل با ضربه‌ای آرام دروازه استقلال را بازکند و آبی‌ها از نقطه ضعف همیشگی ضربه بخورند.

استقلال پس از این گل برای رسیدن به گل جلو کشید. قلعه‌نویی هم برای این‌که تیم‌اش آهنگی هجومی‌تر داشته باشد، آرش برهانی را به جای خرسندنیا به میدان فرستاد. دقیقه 67 شوت زمینی شهباززاده از کنار دروازه ملوان به بیرون رفت.

3 دقیقه بعد عنایتی درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و شوت سنگینگی را روانه دروازه ملوان کرد اما صادقی با جاگیری خوب این توپ را دفع کرد. دقیقه 73 نوری روی کرار مرتکب خطا شد تا یک ضرب ایستگاهی نصیب استقلال شود. ابراهیمی پشت این توپ این ایستاد که این بار هم صادقی ضربه هافبک استقلال را از زیر تیر دروازه به کرنر فرستاد. دقایقی بعد ملوان یک ضربه ایستگاهی به دست آورد که دو بازیکن این تیم برای زدن این توپ با برخورد به یکدیگر نقش زمین شدند.

دقیقه 81 حاتمی از راهی دور شوت محکمی را روانه دروازه استقلال کرد که این بار فروزان درازکش توپ را به کرنر فرستاد. دقیقه 88 حاتمی بازهم صاحب فرصت شد اما ضربه محکم او به تیر عمودی دروازه خورد.

دقیقه 90 عنایتی روی یک ارسال بلند با ضربه سر توپی را در دهانه دروازه برای برهانی مهیا کرد اما این بازیکن در چندقدمی دروازه توپ را به بیرون زد تا این بازی با تساوی یک بر یک تمام شود.

استقلال با این تساوی 43 امتیازی شد تا در رتبه پنجم جدول قرار بگیرد و امیدهایش را برای باقی ماندن در کورس قهرمانی از دست رفته ببیند. ملوان هم با این تساوی 26 امتیازی شد تا در رتبه یازدهم جدول بایستد.

نتایج دیدارهای عصر امروز در حال حاضر به این شرح است:

راه‌آهن یک - استقلال‌خوزستان صفر

ملوان بندر انزلی صفر-  استقلال‌تهران یک

پدیده مشهد 2 - گسترش فولاد تبریز یک 

صبای‌قم صفر - پیکانتهران صفر

استقلال ملوان انزلی رضا عنایتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر