کد خبر: 271944 A

سفر پر دردسر قهرمان مستر المپیا

ایلنا: سفر رونی کولمن قهرمان 8 دوره مسابقات مستر المپیا به ایران و برگزاری کلاس و کارگاه آموزشی، واکنش‌ها و اظهارنظرهای متفاوتی در پی داشته که فدراسیون بدنسازی هم در این باره واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا به نقل از سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام، سفر رونی کولمن به ایران صرفا از سوی یک شرکت‌خصوصی صورت می‌گیرد و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران تنها بر برپایی کلاس‌ها نظارت دارد، ضمن اینکه برای درآمدزایی که مورد تاکید وزارت‌ورزش است، بخشی از درآمد ناشی از این کلاس به فدراسیون می‌رسد.

درباره سفر رونی کولمن به ایران همه اقدامات قانونی از سوی شرکت کارگزار صورت گرفته و مجوزهای لازم دریافت شده، ضمن اینکه فدراسیون در جریان برنامه سفر و کلاس‌ها و جزء به جزء چگونگی انجام و برگزاری آن قرار گرفته است.

پیش از این نیز افراد شناخته شده و حرفه‌ای ورزش پرورش‌اندام جهان چنین سفرها و کلاس‌هایی در ایران داشته‌اند، به همین دلیل سفر کولمن موضوع غریب و تازه‌ای نیست. با احترام به منتقدان دلسوز، به نظر می‌رسد برخی اظهارنظرها بیش از آنکه خیرخواهانه باشد، به این دلیل است که برخی‌ به موضوع سفر رونی کولمن به چشم یک منبع ناب درآمدزایی نگاه کرده و از آنجا که در این پروژه نفع مالی نمی‌برند، ساز ناسازگاری و وجدان بیدار کوک می‌کنند و سعی دارند با گل آلود کردن آب، دنبال موج‌سواری باشند.

نکته مهم اینکه شرکت در کلاس‌های کولمن نه اجباری است و نه پیش نیازی برای شرکت در دوره یا کلاس خاص دیگر. نفراتی که برای شرکت در کلاس یادشده ثبت‌نام کرده‌اند با تمایل خود و به دور از هر گونه فشار از سوی هر فرد یا نهادی متقاضی شرکت شده‌اند.

چنین کلاس‌هایی هر ساله در نقاط مختلف جهان از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس برگزار می‌شود و بسیاری از ورزشکاران ایران نیز در آن شرکت می‌کنند، ولی با هزینه‌های به مراتب بیشتر از آنچه برای کلاس تهران دریافت شده است.

بی‌تردید برگزاری چنین کلاسی در ایران نه تنها هزینه‌های شرکت‌کنندگان را به میزان زیادی کاهش می‌دهد بلکه از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری می‌کند.

رونی کولمن فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر