کد خبر: 272060 A

یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

ایلنا: بایرن مونیخ 6 بر یک پورتو را در هم کوبید تا شاگردان پپ گواردیولا قدرتمندانه راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در دیدار برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه آلیانس آره نا تیم بایرن مونیخ میزبان پورتوی پرتغال بود که نماینده ژرمن ها با گل های تیاگو آلکانترا، ژروم بواتنگ، روبرت لواندوفسکی(2 گل)، توماس مولر و ژابی آلونسو در مقابل تک گل جکسون 6 بر یک به پیروزی رسیدند تا شاگردان پپ با نتیجه 7 بر 4 در مجموع به عنوان نخستین تیم راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شوند.

ترکیب بایرن مونیخ: نویر، رافینیا، بواتنگ، بادشتوبر، برنات، لام، ژابی، تیاگو، مولر، گوتزه، لواندوفسکی

ترکیب پورتو: فابیانو، ریس، مراکانو، ایندی، مایکون، هررا، کاسمیرو، تورس، کوارشما، براهیمی، جکسون مارتینز

بایرنی ها که خیمه سنگینی در دقایق ابتدایی بازی روی نماینده پرتغال زده بودند بالاخره در دقیقه 14 با نمایش فوق العاده دو بازیکن اسپانیایی موفق شدند یک بر صفر پیش بیفتند. ارسال زیبای برنات روی سر تیاگو آلکانترا فرود آمد و این بازیکن اسپانیایی هم به زیبایی با ضربه سری عالی توپ را دور از دستان فابیانو به تور دروازه پورتو چسباند.

در دقیقه 22 ژروم بواتنگ هم با ضربه سری زیبا موفق شد گل دوم را هم به ثمر برساند تا برتری مونیخی ها 2 برابر شود.

در دقیقه 27 روی ارسال لام و پاس زیبای توماس مولر این لواندوفسکی بود که سومین گل را هم با ضربه سر به پورتو زد تا تیمش 3 بر صفر پیش بیفتد.

در دقیقه 36 توماس مولر بعد از دریافت پاس از تیاگو از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد که شوت این بازیکن با برخورد به مدافع پورتو از بین پاهای سنگربان پرتغالی به قعر دروازه رفت تا شاگردان پپ بازی را 4 بر صفر کنند.

در دقیقه 40 باز هم رابرت لواندوفسکی بود که در نقش گلزن ظاهر شد تا شب رویایی مونیخی ها را کامل تر کند. او با شوتی سنگین سنگر پرتغالی ها را نشانه رفت و توپ با بوسه بر تور دروازه پنجمین گل را هم برای مونیخی ها به ارمغان آورد تا نتیجه ای خیره کننده برای هواداران باواریایی رقم بخورد.

در نیمه دوم و در دقیقه 73 جکسون مارتینز موفق شد با استفاده از غفلت مدافعان بایرن نهایت بهره را ببرد و توپ را به تور دروازه بایرنی ها بدوزد تا یکی از 5 گل خورده را پاسخ دهد.

در دقیقه 86 ژابی آلونسو با استفاده از فرصتی که خطای مارکانو پشت محوطه  جریمه پورتو در اختیار بایرن قرار داد پشت ضربه ایستگاهی ایستاد و به زیبایی دروازه پرتغالی ها را باز کرد تا ضمن جبران اشتباهات و بازی ضعیفش در دیدار رفت ششمین گل بایرن را به نام خود ثبت کند.    

هکتور هررا، جکسون مارتینز، ریکاردو و ایوان مارکانو از پورتو و همچنین هالگر بادشتوبر  از بایرن از داور این دیدار کارت زرد دریافت کردند. مارکانو در دقیقه 85 با تکل خطرناکی که پشت محوطه تیم خودی روی تیاگو انجام داد با دریافت دومین کارت زرد از زمین مسابقه اخراج شد. 

دیدار رفت دو تیم در پرتغال 3 بر یک به سود پورتو به پایان رسیده بود.

در دیگر دیدار همزمان تیم بارسلونا موفق شد با 2 گل نیمار 2 بر صفر پی اس جی فرانسه را از پیش رو بر دارد تا با برتری5 بر یک مقتدرانه راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان شود.

در 2 دیدار دیگر این مرحله امشب موناکو از ساعت 23:15 میزبان یوونتوس است که در دیدار رفت یک بر صفر در تورین شکست خورده و به فکر انتقام در بازی برگشت است. همچنین رئال مادرید هم در سانتیاگو برنابئو میزبان اتلتیکو است که دیدار رفت دو تیم در ویسنته کارلدرون بدون گل به پایان رسید تا شاگردان کارلتو این فرصت را داشته باشند که در برنابئو جشن صعود بگیرند.

با مشخص شدن چهره 4 تیم مرحله نیمه نهایی جمعه این مرحله قرعه کشی خواهد شد تا 4 تیم حاضر رقبای خود را در این مرحله بشناسند.

لیگ قهرمانان اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر