کد خبر: 272159 A

نباید خود را به قضا و قدر بسپاریم

ایلنا: وحید شمسایی هنوز معتقد است فکر نمی‌کرده در 2 سال آغاز مربیگری‌اش بتواند 2 جام قهرمانی را در لیگ‌برتر بالای سر ببرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه‌های آسیا در حالی قرار است مردادماه سال‌جاری به میزبانی کشورمان برگزار شود که به علت همزمانی این رقابت‌ها با لیگ‌جهانی والیبال، ورزشگاه 12هزار نفری آزادی نمی‌تواند میزبان فوتسال باشد.

مسئولان فوتسال‌ایران درخواست تعویق 2 - 3 هفته‌ای این مسابقات را به AFC داده بودند اما به احتمال زیاد با این موضوع موافقت نمی‌شود و کمیته‌فوتسال پیشنهاد داده شهر اصفهان به جای تهران میزبانی این مسابقات را برعهده داشته باشد.

وحید شمسایی کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال و سرمربی – بازیکن تیم تاسیسات‌دریایی‌  تهران که در پایان فصل گذشته لیگ‌برتر با این تیم به عنوان قهرمانی دست یافت، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا ابراز امیدواری کرد تیمش بتواند در اصفهان به عنوان قهرمان آسیا دست پیدا کند. گفت‌وگویی ما را با آقای گل فوتسال جهان در زیر بخوانید:

*وضعیت تیم‌تان برای شرکت در مسابقات جام‌باشگاه‌های آسیا چگونه است؟

ما کارها را برای حضوری موفق در این رقابت‌ها آغاز کرده‌ایم و با بازیکنانی مانند عروجی، محمد کشاورز و قدرت بهادری قراداد بسته‌ایم و بازیکنان سال‌گذشته نظیر حمید احمدی و مصطفی نظری هم هستند و امیدواریم با این بازیکنان تراز اول به یک ید واحد تبدیل شویم و بتوانیم برای کشورمان افتخارآفرینی کنیم.

* تکلیف شهر میزبان این مسابقات به کجا کشیده شد؟

من فکر می‌کنم ایمیل AFC به دست عباس ترابیان رسیده و قطعاً مسابقات در اصفهان برگزار خواهد شد. من خودم 3 سال در اصفهان بازی کرده‌ام و در این شهر به قهرمانی رسیده‌ام. حالا هم ما نماینده‌ایران هستیم و امیدواریم با حمایت مردم خوب اصفهان، بتوانیم به موفقیت دست پیدا کنیم.

* به قهرمانی آسیا هم فکر می‌کنی؟

تمام هدف ما رسیدن به این موضوع است و ما تلاش می‌کنیم در جام باشگاه‌های آسیا هم به این مهم دست پیدا کنیم.

* وضعیت بدنی خودت به چه صورت است؟

من بعد از مصدومیتی که دچار آن شدم مدتی به فیزیوتراپی پرداختم و حالا در شرایط خوبی قرار دارم و امیدوارم بتوانم پابه‌پای بچه‌ها تمرین کنم و تا موقعی که می‌توانم به تیمم کمک کنم.

* خیلی‌ها دوست دارند بدانند چگونه این همه انگیزه بعد از این همه افتخار در تو باقی مانده؟

من خاک فوتسال را خورده‌ام و عاشق این رشته هستم. ما با قراردادهای 400هزار تومانی کارمان را شروع کردیم و خدا کمک کرد در سال‌های بعد این قرارداد به 300-400 میلیون هم برسد. همانطور که گفتم من به فوتسال علاقه‌ زیادی دارم و اگر این علاقه نبود نمی‌شد این همه فشار و استرس را تحمل کرد.

* زندگی‌ات وقف فوتسال شده...

من شغل و بیزینسم چیز دیگری است اما خدا به من محبت زیادی داشته و توانسته‌ام به موفقیت‌های زیادی در فوتسال دست پیدا کنم. از قهرمانی در تیم‌های مختلف گرفته تا کسب عنوان آقای گل فوتسال دنیا و بهترین بازیکن آسیا. این قهرمانی‌های تیمی و انفرادی همه برای گذشته بوده و پرونده‌اش بسته شده و حالا من باید به دنبال افتخارات جدیدی باشم و این موضوع باعث شد تا به لطف خداوند در 2 سالی که مربیگری را هم آغاز کرده‌ام به دو مقام قهرمانی دست پیدا کنم.

* فکر می‌کردی در شروع مربیگری‌ات 2 مقام قهرمانی در لیگ ایران به دست بیاوری؟

برای من استرس مربیگری در حال‌حاضر 50-50 است، چون می‌توانم بازی کنم و نصفی از استرسم را با بازی کردن در زمین پیاده کنم و برای همین نمی‌دانم اگر به صورت کامل سرمربی شوم و بازی نکنم، شرایط به چه صورت خواهد بود.

*  یعنی سخت بود مربیگری کنی؟

من یک هندوانه در بسته بودم اما خانواده دبیری و افشین دبیری به من اعتماد کردند و تیم‌شان را به من سپردند و خوشبختانه با کمک خدا توانستیم قهرمان شویم.

* فکر می‌کردی با تیم دهم لیگ قهرمان شوی؟

در فصل اول که تبریز بودم تیم ما از لحاظ نیروی‌انسانی در شرایطی بهتری قرار داشت اما در فصل‌دوم که به تاسیسات‌دریایی آمدم تیم دهم جدول شده بود و برنامه‌ریزی‌ ما این بود که جزو 4تیم برتر لیگ قرار بگیریم  اما باز هم لطف خدا شامل حال ما شد و توانستیم به عنوان قهرمانی دست پیدا کنیم. با این حال واقعیت این است که اصلا فکر نمی‌کردم بتوانم در دو فصل آغازین مربیگری‌ام 2 قهرمانی به دست بیاورم.

* از بحث باشگاهی خارج شویم. وضعیت تیم‌ملی فوتسال را چطور می‌بینی؟

خوشبختانه در تیم‌ملی جوان‌های فوق‌العاده‌ای حضور دارند و خسوس کاندلاس هم 3 سال است سرمربیگری تیم ملی را برعهده دارد. اگرچه او بیشتر موقع‌ها سوار هواپیماست و در سفر است و من هم جزو منتقدانش هستم اما حالا با تیم‌ملی هماهنگ شده و شرایط خوبی را ایجاد کرده که امیدوارم بتوانیم در جام‌جهانی به موفقیت دست پیدا کنیم.

* با 2 قهرمانی که به عنوان مربی کسب کرده‌ای، همچنان گزینه‌ جدی سرمربیگری تیم ملی هستی؟

ما نباید خود را به دست قضا و قدر بسپاریم، بلکه باید آنقدر تلاش کنیم تا بتوانیم شایستگی‌های خود را در هر زمینه‌ای که هستیم نشان دهیم. درباره مربیگری تیم ملی هم در آینده مشخص خواهد شد که خدا چه می‌خواهد.

فوتسال وحید شمسایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر