کد خبر: 272957 A

تاتامی های خشن!

در روزهای اخیر بحث غیر استاندارد بودن تاتامی‌های سالن‌های میزبان مسابقات سوپر لیگ‌کاراته بیش از هر زمان دیگری مورد انتقاد سرمربی تیم ملی کاراته قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، چندی پیش سامان حیدری ملی‌پوش سنگین‌وزن تیم ملی کاراته در همین تاتامی‌های غیر استاندارد آسیب دید، اما پیگیری نکردن این مساله باعث شد 2 مصدوم جدید روی دست تیم ملی بماند.

هفته گذشته در جریان مسابقات سوپر لیگ کاراته در سالن شهید افراسیابی، ذبیح‌الله پورشیب و حسن بیگی نیز به علت مشکلاتی که تاتامی غیر استاندارد سالن افراسیابی وجود داشت دچار آسیب‌دیدگی شدند تا حدی که پزشک پورشیب به وی توصیه کرد یک ماه استراحت مطلق داشته باشد.

جدا از اینکه این موضوع جای تاسف دارد، باید چاره‌ای اندیشید تا کاراته‌کاها بیش از این دچار مصدومیت از سوی تاتامی‌ها نشوند!

در حالی‌که مسابقات سوپر لیگ کاراته به طور منظم برگزار می‌شود و الحق و الانصاف از سطح کیفی مناسبی برخوردار است حیف است نداشتن تاتامی استاندارد در روند برگزاری این مسابقات خللی ایجاد کند.

به هر حال باید مسئولان ورزش و سالن‌های میزبان مسابقات و حتی فدراسیون کاراته برای رفع این اشکال دست به کار شوند تا جلوی بروز مشکلات احتمالی  بعدی را بگیرند.

استاندارد تیم ملی سرمربی تیم ملی مشکلات ملی پوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر