کد خبر: 273109 A

درپی ناداوری در جام دانکوف؛

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی ابراز امیدواری کرد که حمید سوریان دومین مدال طلای خود در المپیک را به دست آورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از اینکه حمید سوریان ملی‌پوش وزن 59 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران و قهرمان جهان و المپیک در مسابقات کشتی فرنگی جام دانکلوف و نیکولا پتروف بلغارستان و در کشتی مقابل آیوو آنگلوف بلغاری از ادامه کشتی به علت اعتراض به ناداوری انصراف داد، محمد بنا سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی متنی را در صفحه اجتماعی خود خطاب به سوریان منتشر کرد. بنا نوشت:

حمید جان؛ کشتی تو را دیدم و با اینکه کشتی را نیمه‌کاره رها کردی، باز هم می‌گویم با ایمان کامل اگر در این 17، 18 ماه تا المپیک به جز کشتی و آمادگی خود برای المپیک، به چیز دیگری فکر نکنی، در کاروان اعزامی ایران یکی از پر امیدترین نفرات برای کسب مدال طلای المپیک تو هستی.

بنا در ادامه این متن نوشت: در کشتی تو، با اینکه در وقت اول، جو مسابقات در بلغارستان و دوری از مسابقات باعث شد که دواخطاره شوی و یک امتیاز از دست بدهی. البته امتیاز به خاطر اخطار دوم بود نه امتیاز فنی. از همه مهم‌تر، تو اشتباه تاکتیک مبارزه در این نوع گارد حریف داشتی ولی در ادامه و در وقت دوم یک امتیاز خوب با بیرون بردن حریف و دو امتیاز خاک کردن به دست آوردی که در اصل مبارزه‌ای را که 3 بر یک برده بودی را رها کردی. البته داوران دو امتیاز تو را در نظر نگرفتند و این باعث شد در عین برتری کامل مسابقه را رها کنی که این بماند...

بنا در ادامه خطاب به شاگرد پر مدال و پر افتخار خود نوشت:باز هم به تو می‌گویم با ایمان کامل که طلای دوم در المپیک از آن توست. اگر بگذارند که با آرامش به این سکو فکر کنی. به امید طلای دوم المپیک... قوی باش.

دوستدار تو و کشتی فرنگی محمد بنا

المپیک کشتی فرنگی حمید سوریان محمد بنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر