کد خبر: 273151 A

اصلاحات نیاز به ویرایش نهایی دارد؛

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت ورزش با بیان اینکه اصلاح اساسنامه یک حرکت ملی است گفت :اساسنامه فدراسیون های ورزشی هنوز مصوب نشده و برای تکمیل آن بزودی جلسه ویرایش نهم با حضور روسای فدراسیون ها برگزار می شود .

به گزارش ایلنا، مازیار ناظمی ضمن بیان این مطلب گفت : پیش نویسی که در برخی رسانه‌ها منتشر شده قابل استناد نیست و برای تکمیل آن بزودی ویرایش نهم در جلسه ای با حضور روسای تمامی فدراسیون ها به بحث و نظر گذاشته خواهد شد.
 
وی افزود : اصلاح اساسنامه فدراسیون های ورزشی یک حرکت ملی است و قطعا به بهبود شرایط ورزش کشور کمک می کند به همین جهت از کارشناسان و رسانه ها دعوت می کنم در فضایی فنی و دقیق به بررسی آن بپردازند.
 
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی با یادآوری سابقه اصلاح اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی گفت : این اساسنامه از سال 88 در حال تنظیم است و هنوز چیزی به عنوان مصوب نهایی از وزارت ورزش به دولت ارائه نشده و پس از جلب نظر و آرا تمامی روسای فدراسیون ها، به کمیسیون اجتماعی دولت خواهد رفت و پس از بررسی آنها به هیات وزیران ارائه می شود.
 
ناظمی اضافه کرد : این کار نیمه تمام را معاونت قهرمانی در نیمه دوم سال 92 ادامه داد و با جمع آوری آرا افراد کارشناس و صاحب نظر در نهایت در تاریخ دهم آذر سال قبل ویرایش پیش نویس اساسنامه فدراسیون ها را برای کمیته ملی المپیک، مدیران کل استان ها و روسای فدراسیون های ورزشی ارسال کرد.
 
 وی گفت: تاکنون 45 فدراسیون فدراسیون ورزشی و کمیته ملی المپیک و مدیران استانی نظرهای خود را به حوزه قهرمانی و کارگروه اصلاح اساسنامه فدراسیون ها ارائه کردند و بعد از جمع آوری آرا و نظر کارشناسی این افراد برای ویرایش نهایی از دی ماه سال قبل با تشکیل کار گروهی 15 نفره از مدیران ارشد وزارت، استان ها، کمیته ملی المپیک، 3 رئیس فدراسیون و افراد حقوق دادن و آگاه به اساسنامه های بین المللی کار ادامه یافت و نهایتا در اسفند سال 93 این پیش نویس آماده ارائه در شورای معاونین وزارت ورزش شد.
 
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی با اشاره به حساسیت وزیر ورزش به این موضوع گفت: با تمامی این شرایطی که اشاره شد باز هم  وزیر ورزش تاکید کرد در جلسه ای با حضور همه روسای فدراسیون های ورزشی آخرین ویرایش و تغییرات به اطلاع آنها رسانده شود و این کار بزودی اتفاق خواهد افتاد
 
ناظمی درباره ارتباط تغییرات پیش نویس اصلاح اساسنامه فدراسیون های ورزشی و اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک گفت: البته این موارد ارتباطی بهم ندارد اما شاید منظور شما اصلاح ترجمه اشتباه برخی از مفاد آن توسط گروه قبلی است که این موضوع را باید از خود کمیته جویا شوید ولی تا جایی که من به خاطر دارم منتخبان جدید در کمیته ملی المپیک قرار بود نسبت به رفع و اصلاح آن که مورد درخواست فدراسیون ها بود اقدام کنند
مازیار ناظمی اساسنامه فدراسیون های ورزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر