کد خبر: 273270 A

کوراش قهرمانی آسیا-لبنان

در پایان رقابت‌های کوراش قهرمانی آسیا تیم ملی کشورمان در مجموع دو بخش زنان و مردان با کسب 9 طلا، 4 نقره و یک برنز به مقام قهرمانی دست یافت.

به ئگزارش ایلنا به نقل از سایت فدراسیون جودو و کوراش، این دوره از مسابقات با حضور تیم‌هایی از  ازبکستان، ترکمنستان، لبنان، عراق، سوریه، هند و تیم ملی ایران صبح امروز در لبنان آغاز و با قهرمانی تیم ملی کشورمان در بخش مردان به پایان رسید. 

تیم ملی کوراش مردان ایران برای نخستین بار با کسب 7 مدال طلا بر سکوی قهرمانی آسیا ایستاد.تیم‌های لبنان و ترکمنستان هم عناوین دوم و سوم را کسب کردند. 

در بخش بانوان  تیم ملی کوراش کشورمان با کسب 2 مدال طلا، 4 نقره و یک برنز به مقام نایب‌قهرمانی دست یافت. در این بخش تیم ملی ترکمنستان با کسب 3 مدال طلا و یک نقره قهرمان و سوریه با یک طلا و 5 برنز در مکان سوم ایستاد.

همچنین علی محمدنیا در بخش آقایان به عنوان بهترین و فنی ترین بازیکن این دور رقابت‌های قهرمانی آسیا معرفی شد.

لیلا چغلوند در وزن 52- کیلوگرم و دنیا آقایی در وزن 63- کیلوگرم دومدال طلای بخش بانوان را کسب کردند. طاهره آذرپیوند ، زهرا نادری ، سحر چغلوند و فاطمه برمکی سه مدال نقره و تکتم بیدل هم یک نشان برنز برای تیم ملی کشورمان در این مسابقات کسب کردند. راضیه سلیمی هدایت تیم ملی بانوان کشورمان را برعهده داشت. 

در بخش مردان هم سعید رضائیان ، مصطفی دلیریان، هادی قدیمی ، الیاس علی اکبری، یونس ولی‌زاده، علی محمدنیا و حمید قلی‌حسنقه با برتری مقابل رقبای خود موفق به کسب مدال طلا شدند. رضا مهنانی و حسین علی اکبری کادر فنی تیم ملی مردان را در این دوره از رقابت‌ها برعهده داشتند. 

ایران تیم ملی زنان مردان طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر