کد خبر: 273508 A

مجبور به قبول استعفای میقانی شدیم؛

ایلنا: رییس فدراسیون جودو در نشست خبری این فدراسیون گفت:اگر مشکل خاصی پیش نیاید،سه سهمیه المپیک کسب می کنیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، رئیس فدراسیون جودو در نشست‌خبری این فدراسیون ضمن بیان این مطلب که داوود میقانی به دلیل مشغله‌ چندین بار خواستار کناره‌گیری از تیم ملی جودو شده، اظهار داشت: میقانی به دلیل مشغله‌هایی که داشت چندین مرتبه اعلام کرد می‌خواهد استعفا دهد و در نهایت به اجبار این موضوع را پذیرفتیم. او بر این باور بود که مشغله‌های او شاید به تیم ملی نوجوانان لطمه وارد کند. درباره جایگزین او نیز یکی از مربیان کره‌ای، عطا‌ءالله عباس‌نژاد و چندین نفر دیگر مطرح هستند که بعد از جلسه شورای فنی نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون جودو ضمن اعلام این موضوع که رئیس فدراسیون جهانی این رشته احتمالا چهارم یا پنجم خرداد به تهران خواهد آمد، در مورد انتخابات آسیا که چندی دیگر در حاشیه برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا در کویت انجام می‌شود، گفت: در این انتخابات رئیس، دبیر کل و خزانه‌دار انتخاب خواهند شد که با توجه به اینکه برای پست ریاست تنها العنزی و برای پست دبیری ماکیش کومار از هند و برای پست خزانه‌داری هم تنها خانمی از کشور امارات نامزد هستند باید این افراد را انتخاب شده بدانیم اما در مورد اعضای کمیته اجرایی که العنزی اعلام کرده از هر کشور تنها یک نفر انتخاب خواهد شد ما نامه مکتوب فرستاده‌ایم و از محمد درخشان در این مورد حمایت کرده‌ایم، البته در مورد ریاست کمیته آموزش، کاتا و دان نیز حمایت خودمان را از نمایندگان‌مان اعلام کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی چه تعداد سهمیه را برای المپیک 2016 ریو دارید، عنوان کرد: من به عنوان رئیس فدراسیون تمام تلاشم را کرده‌ام و با تمام مشکلات تا جایی که از دست‌مان بر می‌آمده ورزشکاران‌مان را در مسابقات مختلف شرکت داده‌ایم اما در عین حال نباید با کشورهایی مانند ژاپن و مغولستان مقایسه شویم. به طور مثال مغولی‌ها در تعداد زیادی تورنمنت حاضر می‌شوند و هر بار با 30 جودو کار به کشورها سفر می‌کنند اما در عین حال تمان تلاش‌مان را کرده‌ایم و فکر کنم بتوانیم 3 سهمیه را برای المپیک به دست بیاوریم، البته هنوز رنکینگ و امتیازات مشخص نیست و در می 2016 فدراسیون جهانی این موضوع را اعلام می‌کند.

رستگار با بیان اینکه نباید جودو را هیچ رشته رزمی دیگری مقایسه کرد گفت: آنهایی که با این رشته آشنایی دارند خوب می‌دانند که مدال گرفتن در جودو با تمام رشته‌های رزمی متفاوت است. در کنار موفقیت‌هایی که در تیم‌های نوجوانان و جوانان در مسابقات اخیر داشته‌ایم همان طور که دیدید کوراش ما به خوبی توانست بهترین عنوان را در آسیا به دست آورد. این رشته از ابتدا در جودو شکل گرفته و در حال حاضر ایرانی‌ها نقش تاثیرگذاری را برای توسعه آن در جغرافیای جهانی دارند. امیدوارم منتقدین نقد دلسوزانه کنند و ما را در رسیدن به اهداف‌مان کمک کنند. 

وی در مورد حقوق ورزشکاران نیز گفت: در این مدتی که فعالیت کرده‌ایم حقوق‌ها متناسب با فعالیت‌ها، مدال‌ها و تجربه بازیکنان مشخص بوده است. بودجه‌ای کمیته ملی المپیک در اختیار ما می‌گذارد ممکن است یک ماه تاخیر داشته باشد به همین دلیل برخی اوقات حقوق‌ها به موقع پرداخت نمی‌شود. به هر حال همان طور که گفتم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا بهترین شرایط را برای بازیکنان‌مان پیش بیاوریم.

رئیس فدراسیون جودو با اشاره به اینکه از ابتدا در راستای مسئله مبارزه با دوپینگ پیش‌گام بوده‌اند، اشاره کرد که فدراسیون جودو همیشه در مورد این موضوع با دقت و بررسی حرکت کرده و در آینده نیز همین‌گونه خواهد بود.

المپیک جودو رقابت مشکلات تیم ملی نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر