کد خبر: 274731 A

محمد علیپور در گفت‌وگو با ایلنا :

رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی با تاکید بر اینکه رشته‌های رزمی چشم و چراغ این فدراسیون به شمار می‌روند، گفت : در حال حاضر 5 انجمن در رشته‌های رزمی تحت پوشش فدراسیون هستند که 3 رشته ساواته، جوجیستو و کیک‌بوسینگ واکو به تازگی به خانواده ما ملحق شده‌اند.

محمد علیپور در گفت‌وگو با ایلنا افزود: پیش از این "موی‌تای" و "او اسپرت " به عنوان انجمن‌های فعال در فدراسیون انجمن‌های ورزشی حضور داشتند که با اضافه‌شدن 3 رشته یادشده، جمع رشته‌های رزمی به عدد 5 رسید.

وی در ادامه اظهار داشت: 20 انجمن به عنوان زیر مجموعه فدراسیون فعالیت می‌کنند که تمامی آنها از جمله رشته‌های رزمی تحت‌پوش از حیث مسائل‌فنی استقلال کاری دارند و وظیفه ما حمایت و  امور اجرایی است .

علیپور افزود: این رشته‌ها مدال‌آور هستند و در بازی‌های ساحلی آسیا که سال‌گذشته در شهر "پوکت" تایلند برگزار شد، تیم‌های ما جمعا 7 مدال کسب کردند که موی‌تای به تنهایی یک طلا، 2 نقره و یک برنز بدست آورد.

رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی اضافه کرد: رشته او اسپرت نیز به تازگی به فدراسیون انجمن‌های ورزشی پیوسته و در این مدت کوتاه نشان داده حرف‌های جدی برای گفتن دارد. اخیرا مسابقات قهرمانی کشور در همدان برگزار شد که با استقبال جالب توجهی همراه بود، ضمن اینکه اواخر ماه جاری رقابت‌های قهرمانی آسیا قرار است در همین شهرستان برگزار شود.

وی ادامه داد: در رشته ساواته نیز شاهد برگزاری مسابقات قهرمانی کشور بودیم که با حضور چشمگیر ورزشکاران امید ما به این رشته افزون‌تر شد، البته قرار است تیم ملی خردادماه امسال در رقابت‌های جهانی فرانسه شرکت کند. جوجیستو نیز باید در رقابت‌های غرب آسیا که نیمه‌دوم ماه جاری در لبنان برگزار می‌شود، حضور یابد. ضمن اینکه کیک‌بوکسینگ واکو نیز یک رشته مدال‌آور است و برنامه‌های خوبی را در دستور کار قرار دارد.

علیپور با اشاره به وضعیت بودجه فدراسیون گفت: اعتبارات فعلی جوابگو نیست و برای پیشبرد امور و اهداف باید از وجود حامیان‌مالی مناسب بهره گرفت و از طریق اسپانسر وارد گود شد. البته رشته‌های رزمی نیز باید همچون دیگر انجمن‌ها درباره جذب اسپانسر تلاش کنند تا بتوانند در این زمینه مشکلات‌مالی را مرتفع نمایند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه انجمن‌های تحت پوشش توانسته‌اند در پرتوی مدیریت خوب و برنامه‌ریزی و تلاش قابل‌توجه، اسپانسر را جذب کنند که امید می‌رود 3 رشته رزمی و تازه وارد نیز در این‌باره موفق باشند.

محمد علیپور فدراسیون انجمن های ورزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر