کد خبر: 274811 A

18 فدراسیون برای المپیک شانس دارند؛

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش با بیان اینکه فدراسیون ها برای اداره امور خود اختیار تام دارند تصریح کرد: دولت در موضوع ماندن کی روش دخالتی نداشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید نصرالله سجادی امروز در نشست‌خبری با بیان این مطلب افزود: دولت هیچ‌وقت در موضوع کارلوس کی‌روش دخالتی نکرده و تصمیم‌نهایی در این‌باره با فدراسیون‌فوتبال است.

وی با بیان اینکه 18 فدراسیون برای کسب سهمیه بازی‌های المپیک شانس دارند و در تفاهم‌نامه امضا شده بین وزارت‌ورزش و این فدراسیون‌ها این مهم در نظر گرفته می‌شود، تصریح کرد: وزارت‌ورزش حمایت‌های لازم را از فدراسیون‌ها برای کسب حداکثر سهمیه المپیک انجام خواهد داد.

سجادی درباره تاخیر در انتخابات فدراسیون‌بسکتبال نیز گفت: انتخابات این فدراسیون برگزار می‌شود و ثبت نام مجددی از نامزدها صورت نمی‌گیرد.

وی درباره جذب مربی خارجی برای بسکتبال با توجه به مشخص نبودن رئیس این فدراسیون گفت: با این مربی فقط مذاکره شده و هنوز توافقی انجام نشده است.

وی همچنین درباره نحوه پرداخت پاداش والیبالیست‌ها هم گفت: این مهم در کمیسیون‌های مربوطه در حالی بررسی بوده و قطعا پرداخت می‌شود .

سجادی در باره فدراسیون‌پزشکی ورزشی نیز گفت: در این فدراسیون هیچ کرسی بین‌المللی از دست نرفت و در تلاش هستیم این کرسی‌ها را حفظ کنیم.

وی اضافه کرد: از 794 نمونه دوپینگ در سال 2014 در 28 رشته 18 نمونه مثبت بوده و از ابتدای سال 2015 تاکنون نیز 354 تست در 16 رشته گرفته شده که 9 نمونه آن مثبت بوده است.

نصرالله سجادی‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر