کد خبر: 280912 A

لیگ جهانی والیبال - 2015

ایلنا: تیم ملی والیبال ایران دومین دیدارش را هم در لیگ جهانی والیبال با نتیجه 3 بر یک به آمریکا واگذار کرد تا از دو دیدار نخست خود در لیگ جهانی والیبال امتیازی کسب نکند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دومین دیدار تیم‌های ملی ایالات متحده آمریکا و ایران ساعت 15:30 بامداد امروز در سالن  10 هزار نفری یو اس سی گی لن سنتر لس‌آنجلس آغاز شد. برخلاف بازی پایاپایی که دوتیم دیروز برابر هم به نمایش گذاشتند، آمریکایی‌ها در دو ست نخست این بازی مشکلی برابر ایران نداشتند و با برتری مشابه 25 بر 16 تیم کشورمان را شکست دادند.

 

ترکیب متفاوت ایران

در ست سوم کواچ دست به تغییراتی زد و به جواد معنوی‌نژاد، سامان فائزی، امیر غفور و مهدی مهدوی بیشتر میدان داد تا در عین شگفتی ورق برگردد و آمریکا در خانه خود اسیر بازی درخشان جوانان ایران شود و تیم کشورمان در امتیاز 21 بر 13 از قهرمان المپیک پیش بیفتد.

آمریکا با این نتیجه به خود آمد و3 امتیاز پیاپی گرفت تا بوبان را مجبور به تقاضای وقت استراحت کند. همین وقفه در بازی باعث شد کار خوب غفور روی تورامتیاز 22 را برای ایران به ارمغان آورد. اشتباه ظریف در دریافت نخست آمریکا را به امتیاز 18 رساند اما تنوع ایران در حمله روی تور با کار سرعتی فائزی ایران را به امتیاز 23 رساند. کار ترکیبی موسوی و معروف امتیاز 24 را هم برای ایران به دست آورد تا ایران در آستانه پیروزی در ست سوم قرار بگیرد. خود غفور در خط سرویس قرار گرفت  و با ضربه‌ای وحشتناک دریافت‌کننده‌های میزبان را به هم ریخت، توپ به زمین ایران برگشت و در یک رالی کوتاه در نهایت غفور با اسپکی مهارنشدنی، تیر خلاص را بر شقیقه حریف شلیک کرد تا ست سوم به نام ایران ثبت شود.

 

بازگشت آمریکا و شکست ایران

ایران در ست چهارم هم با ترکیب ست قبلی به میدان رفت. مکسل هلت و مت اندرسون هم از ابتدا برای میزبان به میدان رفتند. کار خوب موسوی و معنوی‌نژاد در دفاع روی تور و هماهنگی آن‌ها با ظریف و معروف در دفاع عقب زمین، امتیازگیری آمریکا را دشوار کرده بود اما اندرسون با یک پوئن سرویس نتیجه را در امتیاز 4 برابر کرد. در امتیاز 6 بر 5 برای آمریکا، مصطفی میرزاجانپور جای معنوی‌نژاد را در زمین گرفت اما سرویس‌اش را به تور زد. او یک امتیاز هم در حمله از دست داد تا نتیجه بازی 8 بر 6 به سود میزبان شود. سرویس خوب موسوی اما همه چیز را پس از نخستین وقت استراحت بازی را به تساوی کشاند. اشتباه غفور در حمله و میرزاجانپور در دریافت اول آمریکا را در امتیاز 12 بر 9 پیش انداخت تا کواچ از نخستین وقت استراحت‌اش استفاده کند. همین تدبیر باعث شد سرویس اسمیت به خارج برود. حضور تروی، پشت‌خط زن کم اشتباه آمریکا فاصله را حفظ می‌کرد.

حضور کریستینسن در خط سرویس 2 امتیاز سرویس برای میزبان به همراه داشت تا ضعف همیشگی والیبال ایران در دریافت اول بازهم توی ذوق بزند. آمریکا در امتیاز 18 بر 13 در شرایط روحی خوبی قرار گرفت. این بازیکن اما سرویس بعدی را از دست داد تا ایرانی‌های حاضر در سالن نفسی به راحتی بکشند. حضور پیروت‌پور هم ثمری برای ما نداشت و آمریکا در امتیاز 20 بر 15 پیش افتاد اما دو دفاع بی‌نقص ایران، تروی و اندرسون را ناکام گذاشت و ایران به حریف نزدیک‌تر شد. تروی اما امتیاز 22 را هم برای یانکی‌ها به ارمغان آورد تا آمریکا در آستانه پیروزی دراین دیدار قرار بگیرد. حضور قائمی در خط سرویس 2 امتیاز پیاپی برای تیم ایران به دست آورد اما سرویس بعدی او از تور رد نشد. تروی امتیاز 24 را هم گرفت. در امتیاز پایانی هم غفور روی تور دفاع شد تا ایران این ست را با نتیجه 25 بر 20 و این دیدار را با نتیجه 3 بر یک به آمریکا واگذار کند.

تیم ملی والیبال کشورمان دیروز هم با همین نتیجه برابر آمریکا شکست خورد تا از دو بازی نخست خود امتیازی کسب نکند و پس از آمریکا، لهستان و روسیه در قعر گروه B سطح یک رقابت‌های لیگ جهانی والیبال قرار بگیرد.

تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر