کد خبر: 280930 A

پس از دومین دیدار مقابل یانکی‌ها

ایلنا: امتیازآورترین بازیکن ایران برابر آمریکا گفت: آمریکا قهرمان لیگ جهانی سال ۲۰۱۴ است و باید قبول کرد این کشور در والیبال قدرتمند است.

به گزارش ایلنا، امیر غفور در جمع بندی دو مسابقه ایران و آمریکا گفت: در هر 2 مسابقه متاسفانه شروع خوبی نداشتیم. باید قبول کنیم بعد از واگذاری 2 ست به تیم قدرتمندی مانند آمریکا کسب پیروزی بسیار دشوار است.

وی درباره پیروزی تیم ملی والیبال ایران در ست سوم هر 2 مسابقه گفت: شاید دلیل اصلی کسب این نتیجه نداشتن انگیزه کافی از سوی بازیکنان آمریکا در ست‌سوم باشد زیرا آنها وقتی ست‌های اول و دوم را به سود خود خاتمه می‌دهند، فکر می‌کنند پیروزی قطعی است و با انگیزه کمتری به میدان می‌آیند.

بازیکن تیم ملی والیبال تصریح کرد: وقتی تیم ایران در ست سوم دو مسابقه پیروز شد، بازیکنان آمریکا برای یک امتیاز نگران می‌شوند و دوباره با انگیزه کامل به میدان می‌آیند و موفق نیز می‌شوند.

وی در ارزیابی تیم آمریکا در این دو مسابقه افزود: چیزی که واقعا تیم ایران را آزار داد سرویس‌های پرشی بازیکنان آمریکا بود. در زمانی‌های که ایران امتیازات پایاپای به دست می‌آورد دوباره با استفاده از سرویس‌های پرشی اختلاف را افزایش می‌دادند.

غفور ابراز امیدواری کرد که در بازی های برگشت و در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی بازی‌هایی به مراتب بهتر برابر آمریکا برگزار کنند و گفت: در لس آنجلس اصلا خوب نبودیم. دلیلش هم تنها سرویس‌های قدرتمند این تیم است. ایران در اندازه و قواره خودش نبود و امیدوارم در آینده بهتر بازی کنیم.

وی تاکید کرد: تیم ملی والیبال آمریکا از مسابقات قهرمانی جهان سال گذشته زخم خورده ایران بود و به دلیل شکست برابر ایران به جمع 6 تیم برتر جهان راه نیافت. به همین دلیل با تمام توان مقابل ایران بازی کرد.

ملی‌پوش والیبال ایران درباره مصدومیت و میزان آمادگی خودش گفت: من 8 ماه مسابقه رسمی نداشتم. از قهرمانی جهان سال گذشته مصدوم بودم و در اینچئون و لیگ‌برتر نیز به صورت جدی بازی نکردم. از نظر بدنسازی خوب کار کردم اما باید در شرایط مسابقه قرار بگیرم تا آماده‌تر شوم.

وی تصریح کرد: در مسابقه دوم با آمریکا نسبت به بازی اول بهتر بودم اما هنوز توقع خودم را پاسخ ندادم. ۸۵ درصد مصدومیت کتفم برطرف شده که جای تشکر از پزشک تیم ملی دارد. ۱۵ درصد مابقی نیز باید در شرایط مسابقه درد بگیرد تا درمان شود.

غفور درباره مسابقه بعدی تیم ایران در لهستان گفت: در مجموع دیدارهای سختی در پیش رو داریم زیرا با قهرمانان بازی می‌کنیم. آمریکا قهرمان لیگ‌جهانی است، لهستان هم قهرمان جهان است و تیم روسیه که قهرمان المپیک بوده، بنابر این 2 مسابقه سخت نیز هفته چهارم لیگ‌جهانی خواهیم داشت. اگر بتوانیم سرویس پرشی لهستان را کنترل کنیم، امید به شکست این تیم داریم.

لیگ جهانی والیبال امیر غفور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر