کد خبر: 281001 A

آمریکا تیم بسیار قدرتمندی است؛

کارشناس والیبال کشورمان معتقد است که ما هنوز تجربه تیم‌هایی همچون آمریکا را در میادین معتبر و بین‌المللی نداریم و بازیکنان ما باید در میادین مختلف آبدیده شوند تا تجربه لازم را به دست آورند.

گفت‌وگوی مصطفی کارخانه با خبرنگار ایلنا را در زیر می‌خوانید:

*ما دو بازی مقابل آمریکا در لیگ جهانی انجام دادیم و باختیم. این دو بازی را چطور دیدید؟

به نظر من دو ست اول در هر دو بازی خوب نبودیم حتی در بازی دوم در دو ست اول خیلی بدتر بودیم دلیلش هم این بود که ما تحت تاثیر آمریکا قرار گرفتیم.

*به نظر می‌رسید بازیکنان ما هم مثل همیشه نبودند؟

شاید ما از همه توانمندی‌مان استفاده نکردیم. البته آمریکا خیلی خوب بازی کرد و با زدن سرویس‌های بسیار عالی و دفاع خوب ما را تحت تاثیر قرار داد. مهم‌ترین برتری آمریکا نسبت به ما سرویس‌های آنها بود و امتیازات زیادی را روی سرویس به آنها دادیم که همین مسئله باعث شد شیرازه تیم ما به هم بریزد. ما باید روی سرویس خیلی بیشتر کار کنیم.

*به نظر شما مصدومیت برخی از بازیکنان ما در این دو بازی تاثیرگذار نبود؟

چرا، آسیب‌دیدگی بازیکنان هم مشکل‌ساز شد. ظریف، غفور و محمودی آسیب‌دیده بودند اما شهرام محمودی در بازی اول خیلی خوب بود هرچند که در بازی دوم او و میرزاجانپور را بسته بودند. آمدن امیر غفور و تغییراتی که در تیم ما ایجاد شد روند کار ما را بهتر کرد چون میانگین قدی ما بالا رفت.

*گویا با این دو باخت مردم از تیم ملی والیبال کمی مایوس شدند؟

ببینید انتظارات مردم از تیم ملی والیبال خیلی بالا رفته است. شما ببینید ما با چه تیمی بازی کردیم. آمریکا افتخارات زیادی در لیگ جهانی، جام جهانی و المپیک دارد و ما تازه به این مسابقات آمده‌ایم و چند سال زمان می‌برد تا تجربه آنها را به دست بیاوریم و به انسجام تیمی برسیم. آمریکا آنقدر جام دیده که راحت بازی می‌کند اما ما هنوز به المپیک نرفته‌ایم البته باید بگویم نباید مایوس شویم چون ما هم شانس داریم. وقتی می‌توانیم در روز نه‌ چندان خوب مان در خاک آمریکا از آنها گیم بگیریم می‌توانیم در تهران آنها را ببریم. حتی لهستان را هم می‌توانیم در تهران ببریم. ما در دور برگشت زمان داریم تا نقاط ضعف‌مان را ترمیم کنیم. ضمن اینکه پشتوانه عظیمی مثل تماشاگران ایرانی داریم که در دنیا بی‌نظیر هستند.

*در این دو بازی کار کواچ را چطور دیدید؟

کواچ یک جاهایی تحت فشار قرار گرفت اما انتظارم از کواچ بیشتر از این بود. هنر آدم‌ها در جاهای سخت نشان داده می‌شود البته این را هم بگویم ما به تیم کوچکی نباختیم و آمریکا تیم بسیار قدرتمندی است.

مصطفی کارخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر