کد خبر: 281042 A

والیبالیست‌ها توقعات را برآورده نکردند؛

بازیکن سابق تیم ملی والیبال کشورمان معتقد است که شاگردان کواچ در دو بازی اول خود مقابل آمریکا در لیگ جهانی بسیار ضعیف ظاهر شدند و نتوانستند توقعات را برآورده کنند.

 گفت‌وگوی محمد ترکاشوند با خبرنگار ایلنا را در زیر می خوانید:

*دو بازی اول مقابل آمریکا در لیگ جهانی را باختیم. این بازی‌ها را چطور دیدید؟

متاسفانه توقعی که از بچه‌ها داشتیم نتوانستند در این دو بازی برآورده کنند. ما در خیلی از فاکتورها ضعیف بودیم و نتوانستیم سرویس، دفاع و دریافت خوبی داشته باشیم. ما در سال‌های قبل همیشه خوب دفاع می کردیم اما در این دو بازی دفاع خوبی نداشتیم و دریافت خوبی هم نداشتیم.

*آمریکا در این بازی ها چطور بود؟

به نظر من آمریکا ما را خوب آنالیز کرده بود و بسیار خوب هم عمل کردند. الان تیم‌ها از ما شناخت دارند و دیگر یک تیم ناشناخته نیستیم. آمریکا چند بازیکن دارد که می توانند در چند پست مختلف بازی کنند و همین مسئله دست مربی را باز می‌گذارد تا هرجوری که می‌خواهند بازی کنند و تغییر سیستم دهند. در مجموع بچه‌های ما نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.

*مصدومیت چند بازیکن اصلی ما چقدر روی کار تیم تاثیر گذاشته بود؟

به نظر من چون بازی‌های اول ما در لیگ جهانی امسال است و توقعات هم از بچه ها بالا بود فشار و استرس روی تیم زیاد احساس می شد و به همین خاطر در دو گیم اول هر دو بازی ضعیف ظاهر شدیم. درست است که بازیکنان آسیب‌دیده ما تاثیرگذار هستند اما آن جنگندگی لازم را در تیم ندیدم. در روزی که قدرتی‌زن‌های ما خوب نبودند، دریافت‌های ما هم خوب نبود.

*بازیکنان جوانی که تازه به تیم ملی آمده‌اند در این دو بازی چطور بودند؟

اشتباهات فاحش از بازیکنان جوان نشان داد که آنها زیر فشار شدید روحی و روانی هستند و باید از این نظر روی آنها بیشتر کار شود.

*بازی بعدی ما مقابل لهستان است، این بازی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

ما پارسال 4 بار با لهستان بازی کردیم و شناخت خوبی از یکدیگر داریم. آنها روسیه را برده‌اند و شرایط روحی خوبی دارند اما بچه های ما باید مسافت طولانی از آمریکا به لهستان را طی کنند و بحث اختلاف ساعت هم هست. باید آنجا از نظر روحی روی بچه‌ها به خوبی کار شود چون تیم ما الان روحیه خوبی ندارد. اگر حرفه‌ای فکر کنیم باید بازی با آمریکا را فراموش کنیم و مقابل لهستان فراتر از انتظار کار کنیم تا بتوانیم مقابل تیم قدرتمند لهستان نتیجه بگیریم.

*در این گروه شانس صعود دارید؟

ما در گروه مرگ هستیم و کار دشواری داریم. ما باید نسبت به پارسال بهتر ظاهر شویم اما در این دو بازی مقابل آمریکا ضعیف‌تر ظاهر شدیم. ما پارسال جنگنده‌تر بودیم و زود تسلیم نمی‌شدیم، الان هم باید جنگنده‌تر ظاهر شویم و نباید اینقدر اشتباهات زیاد داشته باشیم و امتیازات را پشت سر هم به حریف بدهیم.

محمد ترکاشوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر