کد خبر: 284936 A

با افکار عمومی بازی شد؛

عضو فراکسیون ورزش مجلس اظهارات وزیر اقتصاد مبنی بر لغو واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را غیر قابل قبول دانست و بر این‌ که طرح خصوصی‌سازی متوقف نشده بلکه فقط باید اصلاح شود تأکید کرد.

به گزارش ایلنا، ابوذر ندیمی درباره اظهارات طیب‌نیا در مورد لغو واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، اظهار داشت: آنچه وزیر اقتصاد اشاره کرده ناظر بر این است که چون طرحی از نمایندگان درباره واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس تهیه شده و در آن طرح، راهکارهای جدیدی وجود دارد، تا زمانی که تعیین تکلیف نشده ما سرخآبی‌ها را مثل قبل اداره خواهیم کرد.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس ادامه داد: این حرف می‌تواند 2 مبنا ‎داشته باشد اول این که ما باید به طرح عدم واگذاری که تهیه و امضا شده سرعت بدهیم و درخواست کنیم که اقدام لازم در مورد آن انجام گیرد؛ دومین مبنا این است که چون طرح واگذاری به صورت بودجه‌ای و یک‌ساله بوده، باید همان را انجام بدهیم.

وی گفت: ولی به نظر می‌رسد اشتباه عجیبی در حال رخ دادن است؛ اولین اشتباه این است که وقتی طرحی شروع شد با بودجه کاری نداریم؛ بر همین اساس طرح مزایده شروع و مشکلاتی ایجاد شد که باید رفع شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با خانه ملت تصریح کرد: این مطلب از جانب وزیر قابل قبول نیست چراکه نمی‌توانیم اجرای طرح را متوقف کنیم بلکه باید اصلاح روش کنیم. روش مزایده در حال انجام است اینکه همه چیز را منوط  به دستور مجلس کنیم در حقیقت به این معناست که مجلس در آن موضوع عزم داشته باشد ولی متأسفانه چنین عزمی نیست.

ندیمی بیان داشت: چند نفر از دوستان مسائل باشگاهی داشتند که حل شد بعید می‌دانم آن‌ها مثل قبل انگیزه داشته باشند و بنابراین باید ما در رابطه با این 2 موضوع بپذیریم رفتار درستی صورت نپذیرفته و بنده این موضوع را در ابتدا به صورت سئوال شفاهی و لازم شد به صورت کتبی مطرح خواهم کرد چرا که واگذار نشدن این دو باشگاه بازی با افکار عمومی و ناکارآمدی روش خصوصی سازی است و نشان می‌دهد ما مشکلاتی داریم .

نماینده مردم لاهیجان در مجلس اضافه کرد: به چه دلیل به خودشان حق می‌دهند چندبار مزایده برقرار کنند و بعد بگویند باید متوقف کنیم. کدام قانون می‌گوید باید متوقف کنیم.  مزایده در حال انجام است و همه مباحث انجام پذیرفته؛ اگر این کار انجام نشود، می گویند دولتی‌ها نمی‌خواهند این اتفاق بیفتد؛ اگر انجام می‌‍‌‌شد، چیز دیگری می گویند؛ بنابراین برای جلوگیری از ایجاد شبهه علیه دولت در مورد واگذاری یا در مورد نمایندگان مجلس به جهت استفاده از فرصت برای رفع مشکلات خودشان ما باید این مسئله را سریع حل کنیم و من این را حتما پیگیری خواهم کرد.

ندیمی درباره طرح عدم واگذاری نیز عنوان کرد: نجف نژاد یک طرح را تهیه کرد و از ما خواست که امضا کنیم ما اشکالات زیادی در آن دیدیم ولی طرح را قابل اصلاح دانستیم که پس از فوریت در جهت نحوه واگذاری و ترتیب گیرندگان مانند مداخله پیشکسوتان تغییراتی ایجاد کردیم ولی درهر حال به صورت یک فوریتی است. واقعا اگر عزمی باشد، باید این طرح به صورت دو فوریتی باشد؛ ولی در حال حاضر چنین عزمی نمی بینم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره انتخاب هیأت مدیره جدید برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس پیش از واگذاری نیز گفت: ترادف و توأمانی این کار نشان می‌دهد این اتفاق درست نیست؛ زیرا وقتی طرحی به خصوصی سازی می‌رسد دیگر به دستگاه خاصی مربوط نمی‌شود.

ندیمی ادامه داد: البته طرح خصوصی‌سازی هنوز اجرا نشده و به اصلاح مباحث از طریق وزارتخانه‌ها انجام می‌شود؛ از طرفی بلاتکلیف گذاشتن هم کار درستی نبود و باید کاری انجام می‌شد اما این که چه کسی باید این کار را انجام می‌داد جای بحث دارد. سئوال این است که اگر قرار است در رابطه با مبحثی تصمیم گیری انجام گیرد ما باید این تصمیم گیری را به صورت متناسب داشته باشیم.

عضو فراکسیون ورزش مجلس خاطرنشان کرد: در انتخاب هیأت مدیره از چند جهت تردید ایجاد شده یک جهت این است هنوز این دو باشگاه در اختیار وزارت ورزش هستند که طبق قانون نباید باشند؛ دوم این‌ که چرا سازمان خصوصی سازی و وزارت کار دخالت نکردند؛ سوم اینکه چنین کاری از جهت بی‌اعتمادی نگاهی را در ذهن مردم به وجود آورده است.

استقلال و پرسپولیس ایرج ندیمی واگذاری سرخابی‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر