کد خبر: 285069 A

نایب رئیس فراکسیون ورزش مطرح کرد؛

نایب رئیس دوم فراکسیون ورزش مجلس با رد صحبت وزیر اقتصاد درخصوص از دستور کار خارج شدن طرح واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: قانون تنها از طریق مجلس می‌تواند لغو می‌شود.

به گزارش ایلنا، سیدمهدی هاشمی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: موضوع واگذاری باشگاه‌های سرخآبی‌ها در دستور کار فراکسیون ورزش است و در اولین جلسه که قرار است به زودی برگزار شود، بررسی خواهد شد. البته باتوجه به مشکلاتی که به وجود آمده نیاز است که این موضوع بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد و امیدوارم یک تصمیم خوب در این خصوص اتخاذ شود.

نماینده مردم تهران در مجلس در گفت و گو با خانه ملت اضافه کرد: طرح خصوصی‌سازی، یک قانون است و اگرقرار باشد اجرا نشود، باید توسط مجلس لغو شود. اگر در حال حاضر مسئولان دولت در روش و برنامه زمانبدی طرح واگذاری، سلیقه‌ای داشته باشند، می‌توانند اعمال کنند ولی در مجموع لغو طرح و از دستور کار خارج شدن آن، عملی نیست و اجرای این طرح باتوجه به قانونی بودن آن اجتناب ناپذیر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: دولت تنها در یک صورت می‌تواند برای لغو طرح خصوصی‌سازی اقدام کند و آن نیز ارائه لایحه‌ای به مجلس است که اگر موافقت شود این اتفاق می‌افتد ولی بعید است مجلس چنین چیزی را بپذیرد و لغو طرح خصوصی‌سازی را هم بعید می‌دانم.

نائب رئیس دوم فراکسیون ورزش مجلس درخصوص انتخاب هیأت مدیره جدید برای دو باشگاه عنوان داشت: نمی‌توان گفت که دولت خارج از چارچوب اختیارات خود این کار را انجام داده ولی این اعضا تنها تا زمان مزایده، می‌توانند حضور داشته باشند و امورات مربوط به دو باشگاه را پیگیری کنند.

هاشمی درباره دوشغله شدن برخی از اعضای هیات مدیره این دوباشگاه گفت: اگر عضو موظف نباشند شغل محسوب نمی شود.

به گزارش ایلنا، علی طیب نیا وزیر اقتصاد بعد از جلسه هیأت وزیران درباره وضعیت واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گفته بود که بعد از برگزاری 4 دور مزایده برای واگذاری سرخآبی ها و به نتیجه نرسیدن آن واگذاری از طریق مزایده را از دستور کار خود خارج شده است.

مهدی هاشمی نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر