کد خبر: 285117 A

لیگ جهانی والیبال 2015

ایلنا: تیم والیبال لهستان با برتری 3 بر 2 برابر روسیه 16 امتیازی شد تا منتظر دیدار فردا شب ایران و آمریکا بماند.

به گزارش ایلنا، دومین دیدار تیم‌های والیبال روسیه و لهستان از دور برگشت لیگ جهانی والیبال ساعت 19:30 (به وقت تهران) در سالن سن‌پترزبورگ کازان روسیه آغاز شد.

روسیه که از 7 بازی گذشته، 7 شکست در کارنامه‌اش ثبت شده بود، برای اعاده حیثیت به مصاف قهرمان سال گذشته رقابت‌های جهانی والیبال رفت. بازی در ست نخست پایاپای پیش رفت اما روسیه در امتیازات پایانی بازی را به دست گرفت تا در ست نخست با نتیجه 25 بر 19 حریف خود را شکست دهد.

سماجت لهستان، مقاومت روسیه

روسیه در ست دوم هم بازی را بهتر از مهمان خود آغاز کرد و با امتیاز 7 بر 5 هم از حریف پیش افتاد اما با رفتن نواکووسکی در خط سرویس، لهستان 3 امتیاز پیاپی گرفت تا نخستین وقت استراحت را به نام خود ثبت کند. سرویس بعدی نواکووسکی هم با ضعف روسیه در حمله یک امتیاز دیگر برای لهستان داشت. روسیه مجدداً به خود آمد و 2 امتیاز پیاپی به دست آورد تا  کار را به تساوی بکشاند. این داستان آن طرف میدان ادامه پیدا کرد و لهستان با کار خوب بارتوش کورک فاصله را به 3 رساند تا در امتیاز 13 بر 10 آندری ورونکوف ناچار به تقاضای وقت استراحت شود اما این فاصله امتیاز تا در دومین وقت استراحت فنی‌ هم نتیجه 16 بر 13 به سود لهستان شود. در امتیاز 18 بر 14 لهستان می‌رفت که کار را یکسره کند اما روسیه با یک امتیاز سرویس و یک اسپک خوب نتیجه را 18 بر 16 کرد و این بار آنتیگا مجبور به تقاضای وقت استراحت شد. این تدبیر چاره‌ساز شد و این بار لهستان 2 امتیاز پیاپی گرفت تا نتیجه 20 بر 16 به سود لهستان شود و ورونکوف هم از وقت استراحت خود استفاده کند. لهستان اما امتیاز 21 را هم از روسیه گرفت تا کار میزبان در ست دوم دشوار شود. دقایقی بعد در امتیاز 23 بر 18 همه چیز تمام شده به نظر می‌رسید اما آشچف با سرویس‌ خوبش یک امتیاز از لهستان گرفت. روسیه در امتیاز پایانی هم مقاومت کرد و با موروس فاصله را کاهش داد اما در پایان این دست با نتیجه 25 بر 21 به سود لهستان تمام شد تا در ست‌شماری نتیجه یک بر یک مساوی شود.

شروع مقتدرانه، پایان پراشتباه

روسیه در ست سوم بازی را فوق‌العاده آغاز کرد و 5 بر یک از حریف خود پیش افتاد اما لهستان بنای تسلیم نشد و 3 امتیاز پیاپی گرفت تا فاصله را به حداقل کاهش دهد. امتیاز سرویس بارتوش کورک بازی را در امتیاز 6 به تساوی کشاند اما سرویس بعدی او از تور عبور نکرد. روسیه نخستین وقت استراحت این دست را با نتیجه 8 بر 6 به سود خود تمام کرد. لهستان بازی را بازهم در امتیاز 8 به تساوی کشاند. امتیاز سرویس میکا برای نخستین بار لهستان را در این دست از میزبان پیش انداخت اما روسیه در امتیاز 11 بازی را به تساوی کشاند. بازی تا امتیاز 14 مساوی پیش می‌رفت اما لهستان با دو دفاع 3 نفره روی تور در امتیاز 16 بر 14 وقت دوم استراحت فنی را به نام خود ثبت کرد. روس‌ها در امتیاز 19 بر 18 می‌توانستند بازی را به تساوی بکشند اما با اشتباه مسلم آن‌ها لهستان به امتیاز 20 رسید. ورونکوف، میخاییلوف را به زمین فرستاد تا از تجربه این بازیکن استفاده کند. روسیه در امتیاز 24 بر 23 به سود لهستان صاحب سرویس بود و لهستان فرصت داشت کار را تمام کند اما سرویس خوب روس‌ها با اشتباه لهستانی‌ها بازی را در امتیاز حساس 24 به تساوی کشاند. آنتیگا تقاضای وقت استراحت کرد و لهستان 26 بر 24 ست سوم را هم ازآن خود کرد.

درخشش روسیه، خوشحالی ایران!

شروع ست چهارم هم به لهستان تعلق داشت اما این روسیه بود که با دفاع خوب خود امتیازات عقب‌ افتاده را جبران کرد اما در وقت استراحت نخست 8 بر 6 بازنده شد. روسیه در ادامه با بازی خوب مورس و آشچف وقت استراحت دوم را با حساب 16 بر 15 به نام خود ثبت کند. بازی عالی ولویچ روسیه را 18 بر 15 از لهستان پیش انداخت تا آنتیگا وقت استراحت درخواست کند. حضور نواکووسکی در خط سرویس یک امتیاز با ارزش برای لهستان به ارمغان آورد تا فاصله به حداقل برسد و این بار ورونوکف تقاضای وقت استراحت بکند. در ادامه روسیه به بازی خوب خود ادامه داد و در امتیاز 24 بر 20  از حریف خود پیشی گرفت، روسیه در سرویس بعدی خود هم موفق بود تا این دست در نهایت با حساب 25 بر 20 به سود شاگردان ورونکوف به پایان برسد و نتیجه بازی 2 بر 2 در ست شماری مساوی شود.  

روسیه در ست پنجم هم میخاییلوف و آشچف را در زمین حفظ کرد تا با حضور ولویچ ترکیب با تجربه‌ای را در این ست به میدان بفرستد. ایلیخ هم در ابتدای ست پنجم بی‌اشتباه ظاهر شد و حضور موفق سرگئی ساوین هم به یاری ورونکوف آمد. کار خوب روس‌ها امتیاز را برای این تیم 7 بر 5 کرد و لهستان نخستین وقت استراحت را درخواست کرد. حضور کوبیاک در خط سرویس پس از وقت استراحت آنتیگا، کار را به تساوی کشاند. روسیه امتیاز 8 را هم گرفت تا دو تیم زمین‌ها را تعویض کنند. کار در این ماراتن حساس نفس‌گیر پیش می‌رفت و دو تیم در امتیاز 10 به تساوی رسیدند. مورس یک امتیاز گرفت و یک توپ را در سرویس از دست داد تا امتیازات این بار در 11 مساوی شود و نواکووسکی با یک سرویس جهشی موجی امتیاز دوازدهم را هم برای لهستان بگیرد. این بار نوبت به روسیه رسید تا تقاضای وقت استراحت کند. روسیه با خطای کورک و برخورد دست او به ‌آنتن 14 بر 13 از حریف پیش افتاد تا در یک قدمی شکست لهستان قرار بگیرد اما لهستان بازی را در امتیاز 14 به تساوی کشاند. کوبیاک با سرویس‌های خوبش دفاع روسیه را به هم ریخت تا لهستان 2 امتیاز دیگر هم بگیرد و با برتری 16 بر 14 در این ست با حساب 3 بر 2 فاتح ماراتن کازان شود.

پایان ماراتن برای لهستان

لهستان با این پیروزی 16 امتیازی شد و پس از آمریکای 17 امتیازی در رده دوم گروه B قرار گرفت. ایران با 10 امتیاز و یک بازی کمتر در رتبه سوم ایستاده و روسیه هم با امتیازی که از این بازی گرفت، 2 امتیازی شد تا همچنان قعرنشین گروه B‌ لیگ جهانی والیبال باشد.

آنآ

لیگ جهانی والیبال 2015 تیم والیبال لهستان تیم والیبال روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر