کد خبر: 290597 A

استفاده از تیم ب، عاقلانه‌ بود

کارشناس والیبال اظهار داشت:استفاده از تیم ب در مسابقات قهرمانی آسیا، عاقلانه ترین تصمیم، در شرایط فعلی بود.

به گزارش ایلنا، امیرحسین منظمی درباره استفاده از تیم ملی ب در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: قرار است در این رویداد از تیم ملی ب و بازیکنان زیر 23 سال بهره گرفته شود که از دیدگاه من بهترین تصمیم در شرایط فعلی است.

وی ادامه داد: این یک فرصت طلایی برای بازیکنان جوان‌تر ما است تا خود را محک بزنند و حتی در صورت ارایه یک عملکرد ویژه و مطلوب، شانس حضور در تیم ملی بزرگسالان را هم به دست آورند. در مقابل هم، بازیکنان بزرگسال ما زمانی برای استراحت پیدا می‌کنند. از ابتدای سال این بچه‌ها همواره در اردو و مسابقه بودند. همین موضوع، هم باعث ایجاد خستگی شده و هم اینکه برخی از بازیکنان‌مان دچار آسیب دیدگی شده‌اند. تا یک ماه دیگر هم جام‌واگنر و مسابقات جهانی ژاپن را در پیش دارند. با این تدبیر، تیم اصلی فرصت مطلوبی برای استراحت و ریکاوری خواهد داشت.

وی ادامه داد: بالاترین سطوح مسابقات دنیا المپیک است. در واقعا اگر بخواهیم یک مدال را در تمام رویدادهای جهان انتخاب کنیم، آن طلای المپیک خواهد بود. همچنین، در امتیازاتی که به تیم‌ها داده می‌شود و بر اساس آن رنکینگ کشورها مشخص می شود، بیشترین تاثیر را مدال المپیک دارد. با همین آگاهی ساده می‌توان نتیجه گرفت که نخستین و مهمترین هدف هر کشوری، کسب سهمیه المپیک است. این برنامه از ابتدا برای ما هم وجود داشته است. همین آمریکا که در لیگ‌جهانی از ما در تهران 2 بار متوالی شکست خورد، این باخت را به عنوان یک درس محفوظ نگه می‌دارد تا در المپیک از آن استفاده کند. پس ما هم باید تمام برنامه‌ریزی‌ها را تحت‌الشعاع المپیک قرار دهیم. با توجه به همین هدف، مجددا باید عنوان کنم که استفاده از تیم ب، عاقلانه‌ترین کار ممکن بود.

مدیر تیم‌های ملی خاطرنشان کرد: عدم صعود تیم ما به مرحله‌نهایی لیگ‌جهانی هم نباید عامل منفی برای ما تلقی شود. چراکه حضور در تمام تورنمنت‌ها به منظور رسیدن به آمادگی در المپیک انجام می‌شود. البته که همه ما دوست داشتیم تیم کشورمان را در مراحل فینال ببینیم، اما باید پذیرفت مجموعه تیم‌ملی عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد.

وی متذکر شد: اگر آسیب‌دیدگی تا این حد بین بازیکنان ما وجود نداشت، تیم ما حتما در جمع 6 تیم قرار می‌گرفت اما آسیب، آن‌هم بین مهره‌های اصلی بلای جان تیم ما شد. با این حال، همین بازی ها فرصت خوبی شد تا نکات مهمی را به تیم ما بیاموزد. نکاتی که امیدواریم بشود با استفاده از آن، سهمیه المپیک را برای نخستین بار برای تیم ملی والیبال کشورمان کسب کرد.

آسیب دیدگی المپیک والیبال برنامه ریزی ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر