کد خبر: 291134 A

با بازگشت شهریار و ژنرال فوتبال داغ شد؛

ایلنا: بازگشت علی دایی و امیر قلعه نویی به لیگ برتر جذابیت های لیگ پانزدهم را دو چندان خواهد کرد و بر داغ شدن تنور رقابت های لیگ خواهد افزود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرمربیان فصل گذشته سرخابی ها بدون هیاهو و درسکوت محض با مسئولان دو باشگاه صبای قم و ملوان به توافق رسیدند تا بار دیگر حضور بر روی صندلی داغ مربیگری لیگ برتر را تجربه کنند. 

در حالی که به نظر می رسید این دو مربی پرآوازه فوتبال ایران ، امسال خانه نشین و تنها نظاره گر مسابقات لیگ باشند ولی در آخرین ساعات شب گذشته خبر پیوستن آنها به صبا و ملوان تمامی نگاه ها را به این دو چهره پرطرفدار فوتبال کشور معطوف کرد و حالا همه منتظرند تا عملکرد این دو مربی را در تقابل با دیگر مربیان لیگ نظاره کنند. 

علی دایی که پیشتر برای هدایت ملوان بندر انزلی با مسئولان این باشگاه به توافق نرسیده بود، از سوی باشگاه صبای قم به عنوان سرمربی تیم فوتبال این باشگاه، انتخاب و معرفی شد. دایی که سابقه پوشیدن پیراهن صبای قم را در کارنامه بازیگری اش دارد (83 تا 85) پس از حدود یک دهه بار دیگر به این تیم بازمی گردد و قطعا هدف مسئولان صبا از جذب دایی حداقل کسب سهمیه آسیایی برای فصل آینده خواهد بود. 

دایی، عصر امروز با حضور در تمرین صبا، ضمن معارفه رسمی، کار خود را با این تیم آغاز می کند ضمن اینکه مهدی تارتار سرمربی فصل گذشته صبا، در این فصل به عنوان دستیار دایی در این تیم فعالیت خواهد کرد. 

اما امیر قلعه نویی سرمربی فصل گذشته استقلال که  پس از 2 فصل ناکامی وداع تلخی با آبی های پایتخت داشت باز هم هدایت یک تیم پرطرفدار و صاحب تماشاگر را برعهده گرفت تا از این نظر سنت شکنی نکرده باشد. قلعه نویی پیش از این در استقلال اهواز، سپاهان، تراکتورسازی و استقلال همواره از حمایت های هواداران این تیم ها برخوردار بوده و با این پشتوانه مردمی توانسته لقب بهترین مربی لیگ برتر را به خود اختصاص دهد.

ژنرال پس از مدتی سکوت سرانجام روز گذشته با مدیریت جدید ملوان به توافق رسید تا سکاندار این تیم محبوب شهر انزلی شود و لیگ پانزدهم نیز با یک تیم جدید کارش را ادامه دهد.

امیر قلعه نویی از روز دوشنبه هفته آینده(29 تیر) در تمرینات تیم فوتبال ملوان حاضر می شود و به طور رسمی هدایت این تیم را برای فصل آینده به عهده می گیرد. همچنین قرار است تیم ملوان هفته آینده با نظر سرمربی خود در یکی از شهرهای ایران اردو بزند. 

ملوان فصل گذشته سه سرمربی داشت که در نهایت فیروز کریمی توانست این تیم را در لیگ برتر نگه دارد اما در این فصل مالک و سرمربی تیم ملوان تغییر کرده و داریوش بهشتی به جای سیروس محجوب، مالک سهام باشگاه شده است.

با بازگشت این دو مربی نامدار به فوتبال کشور قطعا تنور رقابت های لیگ برتر داغ تر خواهد شد و تمامی دیدارهای لیگ از جذابیت مضاعفی برخوردار خواهد شد و باید منتظر رقم خوردن نتایج عجیب و شگفتی ساز در لیگ پیش رو باشیم. لیگی که بهترین مربیان فوتبال کشور را به نبردی تمام عیار خواهد کشاند و توانمندی مربیان شایسته را بروز خواهد داد.

جایی که مربیان جوانی نظیر یحیی گل محمدی، علیرضا منصوریان، رسول خطیبی، سیاوش بختیاری زاده و ... باید با بزرگانی چون مظلومی، قلعه نویی، فرکی، دایی هماوردی کنند و حداقل نتایج لیگ چهاردهم را تکرار کنند. 

در این جمع حضور مربیان خارجی نظیر برانکو ایوانکوویچ، تونی اولیویرا و دراگان اسکوچیچ  و تقابل آنها با مربیان نامدار ایرانی هم بر جذابیت های لیگ پانزدهم خواهد افزود. 

لیگ پانزدهم دایی و قلعه نویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر