کد خبر: 291479 A

با حرف نمی‌توانیم موفق شویم؛

سرمربی سابق تیم ملی جودو گفت: با روش اعزام گلخانه ای به مسابقات کسب سهمیه المپیک مخالف هستم، زیرا انگیزه را در بین سایر ملی پوشان از بین می برد.

مسعود حاجی آخوندزاده در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تمام دنیا برای جودو برنامه دارند و طبق اصول پیش می روند اما جودوی ایران خلاف جریان آب شنا می کند.

وی با بیان این که برای رسیدن به موفقیت باید به جوانان میدان داد، گفت: زمانی که بنده سرمربی تیم ملی بودم، عده ای با حضور ملایی در میدان های بین المللی مخالفت می‌کردند اما ببینید که امروز همین جودوکار جوان ناجی تیم ملی شده است.

آخوندزاده ادامه داد: برخی ها برای توجیه می گویند که ملایی در مسابقات اخیر رسیه به رنکینگ 9 جهان باخت اما چرا باید سعید مقابل این حریف شکست بخورد؟

حاجی آخوندزاده افزود: زمانی احسان بهرامیان نفر 10 رنکینگ را شکست داد اما امروز هیچ نامی از او در تیم ملی دیده نمی شود.

وی عنوان کرد: باید به این باور برسیم که شکست دادن بهترین های جهان دور از دسترس نیست و نباید هیچ حریفی را برای خودمان بزرگ کنیم .

سرمربی سابق تیم ملی جودو درباره عملکرد ضعیف قاسمی نژاد اظهار داشت: امیر مدت زیادی نیست که تغییر وزن داده و برای جا افتادن در وزن جدیدش به زمان نیاز دارد.

وی در ادامه با انتقاد از بی برنامگی فدراسیون جودو گفت: برای رهایی از این روزهای پر انتقاد دو راه وجود دارد؛ اول آنکه به جوان‌ها اعتماد کنیم و نترس باشیم و در وهله دوم با تمامی نفرات در مسابقات بین المللی حاضر شویم.

حاجی آخوندزاده در پاسخ به این سئوال که آیا به کسب مدال در المپیک 2016 امید دارد یا خیر، گفت: فقط با معجزه می توانیم به این مهم دست پیدا کنیم.اگر با همین روند پیش برویم مدال برنز آسیایی را هم باید فراموش کنیم چه برسد به المپیک.

سرمربی سابق تیم ملی جودوعنوان کرد:با حرف زدن و وعده دادن هیچ اتفاقی نمی‌افتد. باید در عمل موفق باشیم و دلسوزانه برای جودو کار کنیم تا به موفقیت برسیم.

وی در مورد بازگشت رودکی و میران به تیم ملی اظهار داشت: وقتی از شرایط آمادگی آنها اطلاعی ندارم هیچ نظری نمی توانم بدهم. فقط امیدوارم هر اتفاقی می افتد به صلاح جودوی ایران باشد.

المپیک ایران تیم ملی جودو وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر