کد خبر: 294539 A

صبح امروز برگزار شد؛

رییس کمیته ملی المپیک گفت:اعتقاد دارم با پیاده‌سازی کامل برنامه‌های آماده‌سازی فدراسیون دوچرخه‌سواری و حمایت همه جانبه می‌توان حتی به مدال‌آوری نیز نیم نگاهی داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از کمیته ملی المپیک، در ادامه نشست‌های تخصصی مسئولان کمیته ملی المپیک با فدراسیون‌های المپیکی، مسئولان فدراسیون‌دوچرخه‌سواری به همراه کادر فنی این رشته امروز با حضور در کمیته‌ملی‌المپیک به بررسی نحوه کسب‌سهمیه و همچنین بررسی برنامه‌های آماده‌سازی اردونشینان پرداختند.

در ابتدای این نشست کیومرث هاشمی با تشریح نحوه کسب سهمیه دوچرخه‌سواری در ماده‌های جاده، پیست و کوهستان ابراز امیداری کرد تعداد سهمیه دوچرخه‌سواری بیش از المپیک‌های قبلی باشد و این رشته بتواند نتایج مناسبی را در المپیک 2016 ریودوژانیرو بدست آورد.

وی در ادامه افزود: نگاه ما به رشته دوچرخه‌سواری که این روزها در یکی از بهترین شرایط خود در سطح قاره‌کهن قرار دارد کاملا حمایتی است و شکی نداریم در این رشته پتانسیل بسیار بالا و استعدادهای درخشانی داریم با کشف و حمایت همه جانبه می توانند در سطح آسیا و جهان افتخار آفرین باشند.

هاشمی به اشاره به سهمیه کسب شده توسط حسین عسگری اظهار داشت: خوشبختانه دوچرخه‌سواری دومین سهمیه کاروان ایران را بدست آورد تا ما این اتفاق را به فال‌نیک گرفته و برای حمایت بیش از پیش اعلام آمادگی داشته باشیم. هر چند مدال‌آوری در این رشته بسیار سخت و مشکل است اما اعتقاد داریم با پیاده‌سازی کامل برنامه‌های آماده‌سازی این فدراسیون و حمایت همه جانبه می‌توان حتی به مدال‌آوری نیز نیم نگاهی داشت.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت‌های کمیته ملی المپیک اظهار داشت: انصافا برای هر مورد و کار که به کمیته ملی المپیک مراجعه کردیم در اسرع‌وقت درخواست‌مان پیگیری و اجرایی شد که بایت همین موضوع تشکر می‌کنم. امیدوارم این حمایت‌ها همچنان ادامه داشته باشد و شاهد اخبار خوبی از این رشته باشیم.

خسرو قمری ادامه داد: موفقیت در بازی‌های آسیایی انگیزه و انرژی مجموعه فدراسیون دوچرخه‌سواری برای نتیجه‌گیری در المپیک را دو چندان کرده که شک ندارم در کنار پیاده سازی کامل برنامه‌های تدوینی کادر فنی، می‌توانیم به نتایج خوبی دست یابیم.

همچنین دبیر کل کمیته ملی المپیک نیز با اشاره به پتانسیل موجود در این رشته اظهار داشت: دوچرخه سواری جزو رشته هایی است که پتانسیل و استعدادهای خوبی در آن داریم و خوشبختانه در موقعیت کنونی، این فدراسیون توانسته جایگاه مناسبی را در سطح قاره کهن برای خود ایجاد کند.

شهنازی ادامه داد: تنها موردی که لازم می دانم به آن اشاره کنم توجه ویژه فدراسیون و کادر فنی به بحث کنترل دوپینگ اردونشینان است تا بتوانیم کاروانی پاک را راهی ریو نماییم.

در این نشست به غیر از رئیس و دبیر کل کمیته، اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، عاطفه اسلامیان مدیر روابط بین‌الملل و همچنین خسرو قمری رئیس‌فدراسیون، دبیر فدراسیون و چایچی مربی تیم‌ملی و همچنین مربی‌هلندی تیم ملی نیز حضور داشتند که در نشست‌هایی تخصصی به تشریح، زمان‌بندی و بررسی برنامه‌های آماده سازی تیم‌های مختلف دوچرخه‌سواری، زمان و مکان برپایی اردوها و تورنمنت‌های بین‌المللی جهت حضوری قدرتمند در بازی‌های المپیک 2016 ریو پرداختند.

کیومرث هاشمی کمیته ملی المپیک خسرو قمری فدراسیون دوچرخه‌سواری
نرم افزار موبایل ایلنا