کد خبر: 294574 A

والیبال قهرمانی مردان آسیا؛

ایلنا: تیم ملی والیبال کره جنوبی با پیروزی مقابل پاکستان در سومین روز مسابقات والیبال قهرمانی آسیا به مرحله بعد این رقابت ها راه پیدا کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، کره در هجدهمین دوره از مسابقات والیبال قهرمانی آسیا از ساعت 13 در سالن 12 هزار نفری آزادی مقابل تیم ملی والیبال پاکستان قرار گرفت و 3 بر صفر به پیروزی رسید و جواز حضور در مرحله دوم این رقابت ها را هم به عنوان صدرنشین گروه C کسب کرد.

کره ای ها که با سه میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا، رکوددار هم محسوب می شوند با رغم اینکه در ست اول 6 امتیاز از پاکستان عقب افتادند، به بازی برگشتند و این ست را با نتیجه 25 بر 21 از آن خود کنند. در مقابل پاکستانی ها که روحیه و انگیزه خود را از دست داده بودند در ست دوم با اشتباهات فراوان میدان را خالی کرده و با نتیجه 25 بر 12 مغلوب شدند. اما در ست سوم همه چیز پایاپای پیش رفت تا در نهایت کره با استفاده از تجربه بیش تر و با نتیجه 25 بر 17 این ست و نتیجه مسابقه را از آن خود کرد.

از فردا دوشنبه مسابقات مرحله دوم آغاز می شود. تیم های صعود کرده در این گروه طبق برنامه باید به مصاف رقبای خود از گروه های دیگر بروند. کره جنوبی با این پیروزی به عنوان تیم اول گروه C باید آماده رقابت با تیم نخست گروه A شود. هم چنین پاکستانی ها هم که تا الان با 4 امتیاز نسبت به تایلند 3 امتیازی در جایگاه بهتری از جدول قرار دارند باید در انتظار بازی این تیم و عمان باشند تا تکلیف صعود و یا سقوط شان مشخص شود.

تا به اینجای کار، صعود تیم های ایران، چین تایپه، کره جنوبی، قطر و چین از گروه های B، C و D و A قطعی شده است.

هجدهمین دوره از مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از روز جمعه آغاز و تا 17 مرداد در تهران پیگیری خواهد شد.

کره جنوبی والیبال قهرمانی مردان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا