کد خبر: 295624 A

رئیس فراکسیون ورزش مجلس مطرح کرد؛

رئیس فراکسیون ورزش با تشریح آخرین وضعیت واگذاری 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس، گفت: نباید با واگذاری این 2 باشگاه پرطرفدار مشکلی پیش بیاید که در آینده پشیمان شویم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مقداد نجف نژاد درباره خصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس  گفت: همه با خصوصی‌سازی موافق هستند اما شیوه آن اشکال داشت؛ به همین دلیل، طرحی درباره تغییر در شیوه واگذاری توسط 135 نماینده مجلس امضا شده و در دستور کار قرار گرفته است.

نجف نژاد ادامه داد: نمایندگان مجلس که دغدغه ورزش و باشگاه‌ها را دارند و این تیم‌ها برای شان مهم است درخواست تغییر در شیوه واگذاری و تجدیدنظر جدی را دارند زیرا نباید با واگذاری مشکلی برای سرخآبی‌ها پیش بیاید که در آینده پشیمان شویم.

این نماینده مجلس اضافه کرد: بهتر است سازمان خصوصی‌سازی تنفس 2 ماهه‌ای را که مهلت آن خاتمه یافته است را تمدید کند زیرا شرایط واگذاری صددرصد مهیا نیست و دولت باید تا تعیین تکلیف این موضوع از سوی مجلس صبر کند.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس خاطرنشان کرد: خصوصی سازی باید اجرا شود زیرا اگر این اتفاق نیفتد 2 تیم بزرگ آسیا دچار مشکل خواهند شد چرا که استقلال و پرسپولیس دو باشگاه بزرگ و پرطرفدارترین تیم‌های آسیا هستند اما نباید شیوه واگذاری طوری باشد که مشکل‌ساز شود و اتفاقاتی که برای باشگاه ملوان و برخی از تیم ها پیش آمد تکرار شود.

وی افزود: وقتی قانون خصوصی‌سازی در مجلس مصوب شد مدت اجرای آن یک ساله بود اما مجلس در قوانینی یک سال از اجرانشدن آن بگذرد، تحقیق و تفحص می‌کند؛ درباره این قانون هم همین‌طور است و تا تعیین تکلیف نهایی مجلس باید صبر کرد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس تصریح کرد: نمی‌توان گفت اداره این دو باشگاه‌ در حال حاضر غیرقانونی است زیرا چندین مزایده برگزار شده که یا خریداری وجود نداشته یا خریداران اهلیت نداشته‌اند؛ نمی‌توان به اجبار باشگاه‌ها را واگذار کرد زیرا دولت یعنی هم وزارت ورزش و هم وزارت اقتصاد کار خود را انجام داده‌اند و تا تعیین تکلیف مجلس باید صبر کنند.

واگذاری استقلال و پرسپولیس مقداد نجف نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا