کد خبر: 295719 A

لیگ برتر در ایستگاه دوم؛

تیم فوتبال پرسپولیس در گرمای وحشتناک اهواز نخستین شکست فصل را مقابل آبی های خوزستان تجربه کرد تا روزهای سخت سرخ ها و برانکو آغاز شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تیم های استقلال خوزستان و پرسپولیس از هفته دوم لیگ برتر در ورزشگاه غدیر اهواز و در حضور 5 هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند که در پایان شاگردان عبدالله ویسی موفق شدند با نتیجه 2 بر 1 پرسپولیس را با شکست دهند و نخستین شکست فصل را به این تحمیل کنند.

در این دیدار عبدالله ویسی تیمش را با ترکیب؛ فرناندو، طیبی، پیمان شیرزادی، موسی کولیبالی، دورقی، حکیم نصاری، مهدی زهیوی، حسن بیت سعید، ادوارد سوراز، سیف الهی و جلال عبدی به میدان فرستاد.

در مقابل برانکو تیمش را با ترکیب ایمان صادقی، رضا نورمحمدی، رامین رضاییان، لوکا ماریچ، کمال کامیابی‌نیا، رضا خالقی‌فر، هادی نوروزی، مهدی طارمی، بابک حاتمی، فرشاد احمدزاده و امید عالیشاه به میدان فرستاد. نیمکت نشینی محسن بنگر که در دیدار مقابل پدیده مرتکب دو اشتباه ناشیانه شد و بازگشت نورمحمدی، عالیشاه و طارمی از نکات جالب ترکیب پرسپولیس بود.

در نیمه اول این دیدار که گرمای 50 درجه هوا بر کیفیت بازی دو تیم تاثیر منفی گذاشته بود، موقعیت چندانی  روی دروازه ها خلق نشد و بازی کیفیت لازم را نداشت. 

ضربه کاشته احمدزاده که با فاصله کمی از بالای دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت و تک موقعیت مهاجم استقلال خوزستان که از کنار دروازه صادقی راه به جایی نبرد تنها موقعیت های دو تیم برای بازکردن دروازه ها بود.

در نیمه دوم استقلال اهواز بازی بهتری را از خود به نمایش گذاشت و در همان دقایق ابتدایی این نیمه 2 بار دروازه پرسپولیس را باز کرد. 

اشتباه صادقی دروازه بان پرسپولیس در دقیقه 47 موقعیت بادآورده ای را نصیب حسن بیت سعید کرد تا او با ضربه ای دقیق نخستین گل تیمش را به ثمر برساند. این بازیکن دقیقه 57 با ضربه ای زیبا از پشت محوطه جریمه برتری آبی های خوزستان را دو برابر کرد. 

در ادامه پرسپولیس با به میدان فرستادن علیپور و کمندانی تلاش کرد تا این شکست سنگین را جبران کند اما حرکت خشن هادی نوروزی در دقیقه 67 روی بازیکن استقلال اهواز با کارت قرمز مستقیم محسن ترکی همراه شد تا بر مشکلات پرسپولیس و برانکو در اهواز افزوده شود.

پرسپولیس در لحظات پایانی توپ و میدان را در اختیار گرفت و استقلال خوزستان که تنها به فکر حفظ نتیجه بود ، در دقیقه 87 روی ضربه مهدی طارمی یکی از گل های خود را جبران کرد اما این نتیجه تا پایان حفظ شد تا نخستین پیروزی ویسی با آبی های اهواز و نخستین شکست فصل پرسپولیس در این دیدار رقم بخورد.

در دیگر بازی عصر امروز دو تیم نفت تهران و صبای قم در ورزشگاه تختی تهران برابر هم به میدان رفتند که این بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید. صبایی‌ها با تک گل دقیقه اول جلال‌الدین علی‌محمدی، نیمه نخست را به سود خود پایان دادند اما در دقیقه ۸۰ عباس بوعذار گل تساوی نفت تهران را به ثمر رساند.

پرسپولیس استقلال خوزستان هفته دوم لیگ برتر
نرم افزار موبایل ایلنا