کد خبر: 295819 A

ووشوی قهرمانی جوانان آسیا-چین؛

کاروان ووشوی جوانان ایران موفق شد به دومین مدال طلای خود در رقابت های قهرمانی آسیا دست یابد.

به گزارش ایلنا، هشتمین دوره مسابقات ووشوی قهرمانی جوانان آسیا در شهر شیلین‌هوت چین در حال برگزاری است. در این دوره که 23 کشور حضور دارند، تیم ایران در روز اول موفق به کسب یک مدال طلا، دو نقره و یک برنز شد.

در دومین روز شاهد درخشان دوباره نفرات اعزامی بودیم. زهرا کیانی که در روز اول به یک مدال‌طلا رسیده بود، در روز دوم نیز با ارائه یک نمایش تحسین برانگیز، برای دومین بار بر سکوی نخست تکیه زد.

کیانی در فرم چیانگ شو با امتیاز 9.35 به مدال طلا رسید. پی پینگ از چین‌تایپه با 9.28 و روی شین از مالزی با 9.16 سکوهای دوم و سوم را از آن خود کردند. با این حساب، زهرا کیانی 2 بار کاروان ایران را صاحب مدال‌طلا کرده است. وی در یک فرم دیگر نیز اجرا خواهد داشت.

طاها بدیعی- تالو

بدیعی برنز گرفت؛ گلشنی چهارم شد

تالوکار جوان ایران موفق به مدال برنز برسد تا کاروان ووشوی ایران صاحب مدال دیگری شود.  طاها بدیعی در بخش تالو توانست با امتیاز 9.19 بر سکوی سومی جین شو بایستد. نفراتی از اندونزی و ژاپن بالاتر از وی قرار گرفتند.

در برنامه تالو صبح، سوگند گلشنی نیز اجرا داشت. وی با وجود یک اجرای قابل قبول، نمره 9.15 را گرفت تا با دو صدم امتیاز کمتر، روی سکو نرفته و به چهارمی بسنده کند. نفرات ژاپنی، ویتنامی و هنگ کنگی از وی بالاتر ایستادند. گلشنی در روز اول به یک مدال نقره رسیده بود. مسابقات روز دوم تالو از غروب به وقت محلی ادامه خواهد داشت.

صعود هاشمی به نیمه‌نهایی

سانداکار دختر کشورمان نیز موفق شد به دور نیمه نهایی رقابت های قهرمانی آسیا صعود کند. در مسابقات ساندای دختران که بعد از ظهر امروز به وقت‌محلی برگزار شد، مائده هاشمی موفق شد با غلبه بر حریف اندونزیایی، به دور نیمه نهایی وزن 56 کیلوگرم صعود کند. وی در این دور باید با حریفی از قزاقستان روبرو شود. دیدارهای ساندای قهرمانی آسیا در مجموعه ورزشی شیلین‌گل برگزار می‌شود.

پسران سانداکار در مرحله نیمه‌نهایی

با برگزاری دیدارهای روز دوم، صعود سه سانداکار جوان کشورمان به دور نیمه نهایی قطعی شد. سانداکاران رقابت‌های مرحله یک‌چهارم نهایی را از امروز شروع کردند که  امروز 3 سانداکار پسر ایرانی برابر حریفان قرار گرفتند و توانستند بر آنها فائق آمده و جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی را به دست آورند.

 در 70 کیلوگرم، یوسف صبری با نتیجه 2 بر صفر و با اقتدار بر حریفی از ترکمنستان غلبه کرد و به دور نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله باید با حریفی از ویتنام روبرو شود.

در وزن 75 کیلورم، عادل صبری باید با حریفی از عراق مصاف می کرد که وی حاضر به این رویارویی نشد. بر این اساس، مبارز ایرانی در دور بعدی با حریفی از ویتنام مبارزه خواهد کرد.

مرتضی رئیس نیز در 80 کیلوگرم با چنین وضعیتی روبرو شد. وی فردا با حریفی از هند مقابله خواهد کرد.

دیدارهای دور نیمه نهایی ساندا بعد از ظهر فردا به وقت محلی برگزار خواهد شد.

ووشو ووشوی قهرمانی جوانان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا