کد خبر: 295889 A

والیبال قهرمانی مردان آسیا - تهران

ایلنا: سرمربی‌قطر می‌دانستیم مسابقه سختی برابر ژاپن خواهیم داشت، گفت: نباید قوانین مسابقات به این شکل باشد که تیمی با 3 شکست فینالیست شود.

به گزارش ایلنا، خوان سیچلو پس از باز ماندن تیمش از رسیدن به فینال قهرمانی مردان آسیا گفت: در ابتدا به تیم ژاپن تبریک می‌گویم. از این نتیجه بسیار ناراحت هستم. پیش از آغاز این مسابقه حساب کرده بودیم که مسابقه سختی برابر ژاپن خواهیم داشت. اما قوانین این مسابقات به این شکل بود که تیمی تنها با 3 شکست می تواند در نیمه نهایی به ما برسد. به هر حال آنها بسیار با تجربه تر از تیم ما بودند و تجربه حضور در المپیک، لیگ جهانی و آسیایی داشتند. از طرفی شاگردان من چنین تجربه‌ای را نداشتند.

سیچلو فشردگی و تحلیل فیزیکی شاگردانش را عامل این شکست ندانست و اضافه کرد: فکر نمی‌کنم فشردگی تاثیری در این مسابقه داشت. همانطور که قبلا گفته بودم. برای نخستین بار بود که بازیکنانم به مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها رسیده بودند و از نظر ذهنی برای‌شان بسیار سخت و دشوار بود. اما از همین لحظه باید برای فردا آماده شویم و والیبال را در آن مسابقه یاد بگیریم.

تماشاگران ایرانی در این مسابقه حضور پر رنگی داشتند و تیم ملی ژاپن را تشویق می‌کردند اما سیچلو بیان کرد: همیشه در این سالن سر و صدای تماشاگران زیاد است. قطعا این صداها تاثیرگذار است، همانطور که تیم ملی ایران توانست در مسابقات برابر تیم های بزرگ پیروز شود اما این موضوع برای ما نمی تواند بهانه خوبی باشد.

سیچلو که پیش از هدایت تیم ملی قطر در تیم ملی والیبال ایران به عنوان دستیار ولاسکو حضور داشت در پاسخ به این سوال که این تیم‌های قطر و ایران را مقایسه کند، گفت: نمی‌توانم این دو تیم را مقایسه کنم. من لحظات خیلی خوبی در کنار تیم ملی ایران داشتم. در نظر بگیرید ایران با تیم دوم به این مسابقات آمده و 14 بازیکن اصلی حضور ندارند. از طرفی تیم قطر با تمام نیروی خود پا به این مسابقات گذاشته است. اما هر دو تیم به مرحله نیمه‌نهایی رسیده اند. در سال 2011 با تیم ایران توانستیم قهرمان این مسابقات شویم اما حالا شرایط فرق کرده و والیبالیست‌های رشد بیشتری داشته‌اند. تیم قطر هم در طی این مدت تلاش بسیاری کرده تا توانسته به این شرایط برسد.

ابراهیم کاپیتان تیم ملی والیبال قطر در این نشست خبری عنوان کرد: در این مسابقه روز خوبی نداشتیم و نتوانستیم عملکرد خوبی به نمایش بگذاریم. اشتباهات فراوانی در این مسابقه مرتکب شدیم که اشتباهات ما فرصت هایی برای تیم ژاپن رقم زد و همین ترتیب آنها توانستند در این مسابقه پیروز شوند.

تیم ملی والیبال قطر در مرحله نیمه‌نهایی 3 بر یک مغلوب ژاپن شد و از راهیابی به فینال مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا باز ماند.

خوان سیچلو
نرم افزار موبایل ایلنا