کد خبر: 296294 A

گرندپریکس شرایط خاص خودش را دارد؛

مربی تیم ملی تکواندو در آستانه اعزام این تیم به مسابقات گرندپریکس روسیه گفت: قهرمان جهان هستیم و از اعتبار تکواندوی ایران در این مسابقات دفاع می کنیم.

مهدی بی باک درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بعد از بازگشت از تورنمنت آزاد کره جنوبی تنها 10 جلسه تمرین داشتیم و  دوشنبه شب راهی مسکوی روسیه هستیم.

وی در خصوص میزان آمادگی ملی پوشان گفت: درست است که زمان کمی داشتیم اما با برنامه ریزی دقیق توانستیم مدیریت زمان کنیم. در حال حاضر بچه ها در شرایط خوبی قرار دارند و امیدواریم که از گرندپریکس روسیه دست پر خارج شویم.

بی باک در ادامه به اهمیت کسب امتیازات سهمیه المپیک اشاره کرد و گفت:در این رقابت ها کسب مدال طلا 40 امتیاز، مدال نقره 24 امتیاز و دارندگان مدال برنز 14.4 امتیاز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی‌شان در راه کسب سهمیه المپیک، بدست خواهند آورد.البته ما در غیاب سه مهره اصلی خود(مهدی خدابخشی،بهنام اسبقی و سجاد مردانی) پای در این رقابت ها می گذاریم.

بی باک افزود:مسابقات گرندپریکس شرایط خاص خودش را دارد و کسب مدال در این رقابت ها کار بسیار دشواری است.

مربی تیم ملی تکواندو تصریح کرد:نباید سطح توقعات را بالا ببریم.تمام کشورها روی تکواندو برنامه ریزی کرده اند اما ما هم قهرمان جهان هستیم و مطمئن باشید از اعتبار تکواندوی ایران دفاع خواهیم کرد.

بی باک در خصوص عملکرد تیم ملی تکواندو کشورمان در تورنمنت آزاد کره جنوبی گفت:ما با توجه به مسابقات، نفرات را انتخاب می کنیم.به همین دلیل برای رقابت های کره جنوبی از جوانتر ها استفاده کردیم که انصافا عملکرد قابل قبولی هم داشتند.

وی افزود:به جز یکی- دو وزن در سایر اوزان مبارزات خوبی را از هوگوپوشان جوان کشورمان شاهد بودیم و نمی توانیم نسبت به شکست آنها به نمایندگان میزبان خرده بگیریم.

بی باک با بیان این که جوانگرایی یکی از اهداف اصلی کادر فنی تیم ملی تکواندو است، افزود:باید به جوانترها میدان داد تا بتوانند توانایی های خود را اثبات کنند. شما ببینید که تیم ما با ترکیبی دگرگون شده در تورنمنت کره شرکت کرد و سه مدال نیز به دست آورد.

بی باک ادامه داد:در این رقابت ها تیم هایی مانند انگلیس و آذربایجان با ترکیب اصلی حاضر شده بودند.کره میزبان هم در هر وزن تقریبا 40 نماینده داشت و به نوعی این مسابقات انتخابی تیم ملی کره هم بود. اما با تمام این ها بنده و سرمربی تیم ملی به اهداف خود در تورنمنت کره جنوبی دست یافتیم.

مربی تیم ملی تکواتندو در پایان خاطر نشان ساخت:زمان زیادی تا المپیک 2016 باقی نمانده و ما باید از تمام موجودی تکواندوی کشور استفاده کنیم.امیدوارم بتوانیم با کسب حداکثر سهمیه و درخشش در بازی های المپیک 2016 ریو دل مردم عزیز کشورمان را شاد کنیم.

تکواندو مهدی بی باک
نرم افزار موبایل ایلنا