کد خبر: 296374 A

تقدیر از 14 باشگاه لیگ‌برتری

رئیس کمیته انضباطی گفت: هفته دوم از طلایی‌ترین هفته‌های مسابقات بود چراکه از لحاظ انضباطی شاهد کمترین میزان تخلف بوده‌ایم.

به گزارش ایلنا به نقل از فدراسیون فوتبال؛ اسماعیل حسن زاده گفت: روز خبرنگار را به همه خبرنگاران در تمامی عرصه‌های خبری تبریک عرض می‌کنم. افرادی که در شرایط سخت و در بحران‌های اجتماعی در گرما و گاهی در سرما، در معدن، صنعت و در همه زمینه‌های خبری تلاش می‌کنند با توجه به ارتباط تنگاتنگ فوتبال با خبرنگاران ورزشی، به عزیزانی که در عرصه رسانه و در کنار تشکیلات فوتبال تمام سعی و تلاش خود را برای ارتقا این رشته صرف می کنند، تبریک ویژه می گویم و امیدوارم سلامت و موفق باشند.

وی در ادامه درباره برگزاری مسابقات لیگ برتر در هفته دوم گفت: بعد از پایان هفته دوم مسابقات لیگ برتر باید برای اولین بار اعلام کنم از نظر انضباطی، هفته دوم لیگ برتر فصل جاری، هفته طلایی بوده است. به نحوی که از 16 تیم حاضر در مسابقات هفته دوم، 14 تیم هیچ نکته انضباطی و رفتار غیر ورزشی چه در داخل و چه در خارج از سکوها نداشته‌اند. دقیقا می‌خواهم اعلام کنم از طرفداران باشگاه‌های ملوان، استقلال‌تهران، سیاه‌جامگان، استقلال‌اهواز، سایپا، راه‌آهن، فولاد خوزستان، صبای‌قم، نفت‌تهران، گسترش‌فولاد، تراکتورسازی‌تبریز، سپاهان، ذوب‌آهن و پدیده‌مشهد بسیار متشکرم همزمان با گرامیداشت روز خبرنگار علاوه بر برگزاری مراسم ویژه در ورزشگاه‌ها، هیچ نکته تاریک انضباطی در برنامه تیم‌های مذکور مشاهده نشده است.

رئیس کمیته‌انضباطی ادامه داد: در عین حال از اتفاقی که در مسابقات تیم‌های پرسپولیس‌تهران و استقلال‌صنعتی خوزستان رخ داد بسیار متاسفیم. چگونه است قبل از شروع مسابقه و بدون اینکه رفتاری از محسن بنگر، بازیکن پرسپولیس سربزند، تماشاگران میزبان به شدت و با الفاظ بسیار رکیک او را همان ابتدای ورود به زمین مورد بی‌مهری قرار داده‌اند و یا تماشاگران تیم پرسپولیس، الفاظ نادرستی نسبت به داوران بکار بردند. در هر صورت بعد از اتفاقات بازی اهواز، 90 درصد مسابقات هفته دوم بدون حاشیه انضباطی بود و ما از این موضوع بسیار خرسندیم.

وی افزود: همانطور که بارها اعلام کرده بودیم، کمیته‌انضباطی این فصل تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد و با جدیت با متخلفین برخورد می‌کند تا آثار بازدارنده تنبیهات را به طور واقعی احساس کنیم لذا تقاضاهای مکرری برای بخشش محرومیت‌های قبلی بوده که همه را رد کرده‌ایم. امیدوارم بازیکنان و عوامل تیم‌ها تخلفی نکنند تا مجبور نشوند برای بخشش و تخفیف، تقاضاهای مکرری را مطرح کنند.

رئیس کمیته انضباطی درباره حضور ناظران انضباطی در مسابقات گفت: اگرچه کمیته‌انضباطی آمادگی دارد تا ناظران‌انضباطی را هر مسابقه جهت انعکاس موارد انضباطی تعیین کند اما تا این لحظه هیچ درخواستی از سوی سازمان لیگ برتر برای حضور ناظران در بازی‌ها وجود نداشته است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ضمن تقدیر از همه مجریان مسابقات، از داوران و نمایندگان فدراسیون تقاضا داریم تا حوادث انضباطی مسابقات را به طور کامل و جامع گزارش دهند چراکه گاهی مشاهده شده گزارش نمایندگان سازمان لیگ کمتر از آن اتفاقاتی است که در طول مسابقه افتاده است.

رئیس کمیته انضباطی ضمن تشکر از اسدی و تاج بخاطر اجرای آرا انضباطی، گفت: ضمن تشکر از دبیر کل و رئیس سازمان لیگ برتر در اجرای آرای کمیته انضباطی و با توجه به آمادگی سازمان لیگ‌برتر برای پرداخت بخشی از مطالبات افراد از تیم‌های لیگ‌برتر، کمیته‌انضباطی در قالب مکاتبات‌قانونی، دستور پرداخت را مطابق دادنامه‌های قطعی به سازمان لیگ خواهد داد. ضمن اینکه تصمیم ما درباره تیم‌های غیر لیگ‌برتری کماکان به قوت خود باقی است و تیم‌های لیگ‌یک که مسابقات‌شان به زودی اعلام خواهد شد، مطمئن باشند اگر مطابق دستور العمل موجود، باید یک دوم از بدهی خود را بپردازند در غیر این‌صورت اجازه شرکت در مسابقه را نخواهند داشت.

حسن‌زاده ادامه داد: در جلسه‌ای که مسئولین حراست فدراسیون با هیات‌های فوتبال استان‌های سراسر کشور داشت، حضور داشتیم و اعلام کردیم اگر زمانی که در ورزشگاه‌ها حضور دارند و در صورتی که تخلف و مشکل رخ داد، حتما آن را به ما گزارش دهند.

وی در پایان افزود: همانطور که گفتم هفته‌دوم لیگ برتر، هفته طلایی بوده و به نظرم علت اصلی آن تمکین بزرگترهای باشگاه‌ها از قانون و نظم است. اینکه مدیرعامل و سرمربی و سایر مقامات رسمی تیم‌ها قبل و بعد از بازی، مصاحبه‌های چالش برانگیز نمی‌کنند، دلیل خوبی برای آرامش سکوها است. به نحوی که در هفته دوم تیم‌ها و تماشاگران فقط جریان بازی را دنبال کرده و عادلانه به تشویق تیم خود پرداختند و از هر گونه حاشیه دوری کردند. همچنین از برگزار کنندگان دو شهرآورد اصفهان و تبریز تشکر می کنم. امیدوارم سایر مسابقات تیم‌های همشهری(دربی) با الگویی که در تبریز و اصفهان دیده‌ایم، برگزار شود.

اسماعیل حسن زاده کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا