کد خبر: 296381 A

قطر پدیده بود

ایلنا: رییس کمیته فنی والیبال قهرمانی‌آسیا گفت: فدراسیون‌جهانی ارزش این رقابت‌ها را زیر سوال برد ولی تیم‌ها با قدرت و آمادگی کامل شرکت کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، غفار درخشنده درباره سطح فنی تیم‌های شرکت‌کننده در این رقابت‌ها گفت: یکی از مهمترین رویدادهای آسیا، مسابقات والیبال قهرمانی بزرگسالان است به ویژه زمانی که با رقابت‌های انتخابی المپیک گره می‌خورد و امسال تیم‌ها در این تورنمنت با توان بسیار بالایی حاضر شدند.

درخشنده ادامه داد: بسیاری از این تیم‌ها پیش از این رقابت‌ها بازی‌های تدارکاتی با کیفیت بالایی گذرانده بودند و بعضی تیم‌ها اردوهای اروپایی را تجربه کرده بودند، تنها به این دلیل که در قهرمانی آسیا با بالاترین توان ممکن حاضر شوند. همانطور هم که شاهد رقابت‌ها بودید تیم‌های حاشیه خلیج‌فارس بسیار قدرتمندتر از گذشته حاضر شده بودند و تیم‌های آسیای‌شرقی هم پیشرفت قابل‌توجهی داشتند. حتی در این دوره از رقابت‌ها تیمی مثل قطر پدیده هم شد و توانست برای نخستین بار به مقام چهارم این رقابت‌ها دست یابد. با وجود اینکه FIVB سعی در بی‌اهمیت جلوه دادن این رقابت‌ها داشت، ولی حضور قدرتمند تیم‌های شرکت‌کننده خلاف این موضوع را نشان داد.

وی درباره میزان رضایت تیم‌ها از میزبانی ایران در این رقابت‌ها اظهار داشت: در 10 سال گذشته، برای نخستین بار بود که برای تیم‌ها چنین هتل و محل اسکانی در نظر گرفته شده بود. هتل 5 ستاره، دارای تمامی امکانات و با بهترین خدمات در بهترین جای ممکن قرار داشت. البته فدراسیون در این باره متحمل هزینه زیادی شد ولی هدف ما برگزاری بهترین میزبانی بود که خوشبختانه به بهترین شکل از پس آن برآمدیم.

درخشنده تصریح کرد: از طرف دیگر گزارشات تیم‌ها نشان داد علاوه بر هتل نسبت به حمل و نقل، مراسم استقبال و بدرقه، کمیته کنترل در هتل المپیک و سایر موارد نیز رضایت کامل داشتند و بسیاری از مسئولان اعلام کردند تهران یکی از بهترین میزبانی‌ها را در 18 دوره اخیر داشته است.

مسوول کمیته فنی مسابقات قهرمانی آسیا 2015 در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم این میزبانی فرصتی برای رشد هرچه بیشتر والیبال ایران فراهم آورد. والیبال ما در حال حاضر به سرمایه‌های بیشتری نیاز دارد و به طور مثال باید تعداد سالن‌های خود را افزایش دهد.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا که از 9 مرداد با حضور ۱۶ تیم در تهران آغاز شده بود، شب‌گذشته با قهرمانی ژاپن به پایان رسید.

ایران رقابت سرمایه والیبال کمیته فنی
نرم افزار موبایل ایلنا