کد خبر: 296399 A

بچه‌ها دچار مشکل تنفسی شده بودند

ایلنا: سرپرست‌پرسپولیس گفت: بازی پنجشنبه در آن گرما، شرجی و گرد و خاک، جان تماشاگران و بازیکنان را به خطر انداخته بود.

به گزارش ایلنا، محمود خوردبین افزود: نمی‌دانیم بازی‌ها در لیگ بر اساس چه استانداردهایی صورت می‌گیرد اما آنچه مسلم است اینکه در بازی با استقلال‌خوزستان شرایط آب و هوایی به شکلی نبود که امنیت بازیکنان را تضمین کند و اعتقاد دارم باید روی این مساله کار شود قبل از اینکه اتفاقی روی دهد. متاسفانه با نتیجه‌ای که گرفتیم الان هر حرفی زده شود این تصور پیش می‌آید که توجیه و بهانه است اما واقعا شرایط بغرنجی بود.

وی افزود: بازی در سرما آدم را نمی‌کشد ولی بازی در آن گرما و شرجی وقتی غبار هم به آن اضافه می‌شود واقعا خطرناک است و می‌تواند سلامت و حتی جان بازیکن را به خطر بیندازد. گذشته از مساله بازیکنان، خطری است که تماشاگران را تهدید کند. چنین شرایط جوی می‌تواند تماشاگری که سن و سال پائین یا بالا دارند را به خطر بیندازد. خدای ناکرده حتما باید یک نفر روی سکوها یا داخل زمین جانش را از دست بدهد تا این مسائل جدی گرفته شود.

خوردبین در ادامه تصریح کرد: ما که کنار زمین نشسته بودیم واقعا به سختی نفس می‌کشیدیم چه رسد بازیکنی که آن میزان از فعالیت بدنی را انجام می‌دهد. در جریان بازی چند بازیکنان به من اشاره می‌کردند که تنفسشان دچار مشکل شده است. بعضی با حرکت دست نشان می‌دادند که حالت تهوع دارند و اینها از نظر پزشکی نشانه‌های خوبی نیست. بعد از اینکه آن گرد و غبار شروع شد، شرایط به مراتب بدتر شد و ما از یک طرف نگران بازی و از سوی دیگر نگران سلامت بچه‌ها بودیم. بعید می‌دانم یک گروه پزشکی مستقل اصلا آن شرایط را برای ادامه بازی صلاح می‌دانست. ما که رفتیم بازی را انجام دادیم اما باید فکر اساسی صورت بگیرد و سازمان لیگ نباید از این مسوولیت شانه خالی کند.

سرپرست پرسپولیس خاطرنشان کرد: وقتی می‌توان به شکلی قرعه‌کشی کرد که ما در 2 هفته پیاپی بیرون از خانه بازی کنیم و تمام بازی‌ها با تیم‌های خوزستانی را در اوج گرما انجام بدهیم پس می‌توان به شکلی هم برنامه‌ریزی کرد که تعداد بازی‌های کمتری از لیگ در فصل گرما در اهواز برگزار شود. البته من شخصا باید به غیرت و همت مردم خوزستان اشاره کنم که در آن شرایط جوی زندگی می‌کنند و امیدوارم حداقل مشکل گرد و غبار آنها با درایت مسئولان برطرف شود ولی واقعا به برنامه‌ریزی سازمان لیگ ایراد داریم. وقتی همه می‌دانند گرما به بالاترین حد رسیده چگونه بازی به ساعات شب منتقل نمی‌شود؟ وقتی گرد و خاک به گرما و شرجی اضافه می‌شود، چطور بازی متوقف نمی‌شود؟

قرعه‌کشی با چه فرمولی انجام می‌شود که باید 2 هفته پیاپی در شهرستان بازی کنیم. بازی‌های اول همیشه اهمیت دارد چون روی جو و فشار روانی و همراهی افکار عمومی و هواداران تائیر دارد و ما نسبت به تمام رقبای‌مان از بدترین قرعه ممکن برخورد شده‌ایم.

خوردبین درباره بازی و نتیجه رقم خورده تصریح کرد: شرایطی که وجود داشت روی فکر، وقت و تمرکز بچه‌های ما علاوه بر میزان دوندگی تاثیر گذاشت روی یک اشتباه گل اول را خوردیم و بعد همه چیز دست به دست هم داد. داوران هم که در هر بازی حداقل از اخراج یک بازیکن حریف خودداری می‌کنند و در بازی اول پنالتی هم برای ما گرفته نشد. یک بازیکن کمتر آن‌هم در آن شرایط جوی برای کسی که فوتبال بازی کرده باشد با حداقل در آن روز فقط کنار زمین می‌ایستاد، معنای خودش را نشان می‌داد.

سرپرست سرخپوشان در پایان درباره مشکل پیش آمده در بازگشت از اهواز به سایت رسمی باشگاه گفت: به خاطر گرد و غباری که وجود داشت، هواپیمایی که قرار بود با آن به تهران برگردیم در آبادان فرود آمد. در آنجا پیگیری زیادی انجام دادیم و در نهایت با تلاش و پیگیری مسوولان فرودگاه و هواپیمایی آسمان که همین‌جا از آنها تقدیر می‌کنیم پرواز به اهواز برگردانده شد تا بتوانیم به تهران برگردیم، هر چند به ناچار با 3 ساعت تاخیر روبرو شدیم.

محمود خوردبین
نرم افزار موبایل ایلنا