کد خبر: 296400 A

در دیدار سجادی با ذاکری مطرح شد؛

معاون قهرمانی وزیر ورزش در دیدار با رئیس هیات تیراندازی استان تهران ابراز امیدواری کرد این مرکز بتواند به پایگاهی در جهت توسعه تیراندازی در ابعاد همگانی و قهرمانی تبدیل شود.

به گزارش ایلنا، نصرالله سجادی، معاون قهرمانی وزارت ورزش در این دیدار با اشاره به المپیکی بودن رشته تیراندازی و همچنین توانمندی بالای ایران در این رشته ورزشی خاطرنشان کرد: معتقدم تاکید بر تیراندازی اهداف پروازی توسط هیات تهران می تواند در فاصله چهار سال ، ورزشکاران استان را به قهرمانان آسیایی بدل کند.

سجادی افزود: اقدامات مثمرثمر و تاثیرگذار این هیات در مدت زمان مسئولیت دکتر ذاکری نشان دهنده عزم راسخ برای رسیدن به این موفقیت ها بوده و اعتقاد دارم حضور مدیران فعلی هیات در مجموعه خانواده بزرگ تیراندازی مغتنم و کارساز بوده است.

وی خطاب به رئیس هیات تیراندازی تهران عنوان داشت : جنابعالی از مدیران باسابقه و توانمند کشور هستید که با بهرگیری از امکانات خوب می توانید کادر فعلی هیات تهران را به گروهی ماندگار در تاریخ تیراندازی تبدیل کنید.

سجادی افزود: به طور مشخص هیات تیراندازی تهران می تواند با ایجاد پایگاه قهرمانی نقشی ماندگار در پرورش قهرمانان زبده تیراندازی ایفاء کند. این پایگاه البته ورای آکادمی تیراندازی است که مسئولیت آن با فدراسیون است. به عنوان معاون وزارت ورزش آمادگی هرگونه همکاری و کمک فکری و معنوی و سخت افزاری از جمله تامین مجوز و امکانات را در جهت بهبود شرایط تیراندازی استان تهران را  اعلام می کنم. حتی وزارت ورزش آمادگی دارد با دعوت از تیم های مطرح خارجی زمینه برگزاری یک رویداد بین المللی را فراهم کند.

معاون قهرمانی  وزارت ورزش و جوانان با اشاره به لزوم استعدادیابی در استان تهران گفت : می توان در 22 منطقه شهر تهران نظام مدون استعدادیابی را اجرایی و از این طریق مناطق و نواحی علاقمند به تیراندازی را شناسایی کرد. حتی در قالب مسابقات هفتگی استعدادیابی مناطق می توان استعدادهای بالقوه بسیاری را شناسایی و در ادامه روی این گروه متمرکز شد.

سجادی همچنین ارتباط و تعامل با آموزش و پرورش را از دیگر الزامات موفقیت هیات تیراندازی استان تهران برشمرد و گفت: فضای مدارس در استان تهران محلی مناسب برای دو مبحث استعدادیابی و قهرمان پروری است.

در ادامه این نشست مهدی ذاکری رئیس هیات تیراندازی استان تهران ضمن تاکید بر لزوم همکاری های دوجانبه این هیات و سازمان های متولی خدمات رسانی به مردم از جمله وزارت آموزش و پرورش و شهرداری بیان داشت : در کنار این تعامل تاکید ویژه ای بر تقویت ورزش بانوان خواهیم داشت. اعتقاد داریم تیراندازی بانوان، حتی بیش از آقایان قابلیت کسب موفقیت را دارد. ضمن اینکه ترویج ورزش مفرح تیراندازی در میان بانوان در واقع به توسعه این رشته ورزشی در میان خانواده ها منجر می شود.

وی ضمن تقدیر از حمایت های وزارت ورزش از رشته تیراندازی ابراز امیدواری کرد با این همکاری و تلاش همه جانبه خانواده تیراندازی تهران به زودی شاهد اعتلای این رشته ورزشی در ابعاد همگانی و قهرمانی خواهیم بود.

رئیس هیات تهران در پایان از برگزاری مسابقات جایزه بزرگ خبر داد و گفت: به زودی نشست های کارشناسی جهت تدوین قوانین و شکل کاری مسابقه جایزه بزرگ 500 میلیون ریالی برگزار و بطور رسمی اعلام می شود.

تیراندازی سجادی و ذاکری هیات تیراندازی استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا