کد خبر: 298176 A

رحمتی نبود، ذوب‌آهن 5گل به استقلال می‌زد؛

ایلنا: سرمربی اسبق سپاهان گفت: سپاهان یک باشگاه‌کامل است اما پرسپولیس در بلاتکلیفی و ضعف‌مدیریتی گیر افتاده و فقط یک تیم فوتبال است نه بیشتر.

حسین چرخابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب گفت: سپاهان با توجه به اینکه خیلی خوب تمرینات پیش از فصل را انجام داده، برعکس خیلی از تیم‌های دیگر ایران که قبل از شروع لیگ وضعیت مطلوبی نداشتند، توانست در 3 هفته اول به پیروزی برسد و با کسب حداکثر امتیاز صدر جدول قرار بگیرد.

وی ادامه داد: پرسپولیس نسبت به سپاهان تیم بلاتکلیفی بود و نتوانست در جذب بازیکن موفق باشد. مالکیت باشگاه، هیئت رئیسه و مدیریت مالی مشخصی هم نداشت. این تیم برخلاف تمام تیم‌های بزرگ با اتوبوس به اصفهان آمد اما از نظر فنی سپاهان و پرسپولیس نکات مشترکی هم داشتند؛ هر دو تیم خواهان پیروزی بودند. پرسپولیس با اینکه 2 بر یک از سپاهان پیش بود، باز هم دفاعی بازی نمی‌کرد. سپاهان هم نیمه‌دوم با اینکه 3 بر 2 از قرمزها جلو بود، برای زدن گل چهارم تلاش می‌کرد که موفق هم شد.

چرخابی افزود: به نظر من هر دو تیم در ساختار دفاعی ضعیف عمل کردند، به خصوص پرسپولیس که هم در دفاع تیمی و هم دفاع فردی به شدت مشکل داشت و نیمه‌دوم هرگاه سپاهان اراده می‌کرد می‌توانست از دفاع این تیم به راحتی رد شود؛ البته سپاهان هم نیمه‌اول همین‌طور بود. در مجموع سپاهان بهتر بازی کرد و استحقاق برد را داشت که خوشبختانه به دست آورد.

وی تصریح کرد: یادمان باشد هنوز سپاهانی را که در اوج باشد، نمی‌بینیم. این تیم هنوز مشکلاتی دارد که اگر می‌خواهد در هر 3 جام( لیگ برتر،جام‌حذفی و باشگاه‌های آسیا) موفق باشد باید آن‌ها را برطرف کند. سپاهان باید خیلی قوی‌تر باشد تا بتواند از پس هر 3 جام به خصوص جام باشگاه‌های آسیا بربیاید.

چرخابی در پاسخ به این سوال که آیا در بازی بعدی، ذوب‌آهن می‌تواند پرسپولیس را مغلوب کند یا نه؟ گفت: کدام ذوب‌آهن؟ ذوب‌آهن نیمه‌اول مقابل استقلال یا ذوب‌آهن نیمه‌دوم؟ گل محمدی استراتژیک خوبی نیمه‌اول مقابل استقلال نداشت و زمین و توپ را به حریف داده بود. پرسپولیس و استقلال اگر زمین و توپ را داشته باشند به تیم مقابل امان نمی‌دهند.  نیمه‌اول بازی استقلال با ذوب‌آهن اگر مظاهری آمادگی و عملکرد فوق‌‌العاده‌ای نداشت استقلال می‌توانست 2 گل به ذوب‌آهن بزند.

وی متذکر شد: نیمه‌اول گل‌محمدی توانست شناخت خیلی‌خوبی از استقلال پیدا کند و نیمه‌دوم نحوه‌دفاعی را طوری ترتیب داد که استقلال را در زمین خودش حبس کرد و اگر روز خوبی برای رحمتی نبود، ذوب‌آهن 5 گل به استقلال می‌زد. این تیم هفته‌چهارم مقابل پرسپولیس اگر حمله‌کننده باشد و توپ‌ و ‌زمین را از پرسپولیس بگیرد می‌تواند برنده دیدار باشد.

چرخابی در پایان به غیبت محرم نویدکیا در تمرینات و بازی‌های سپاهان اشاره کرد و گفت: با توجه به شناخت‌کاملی که از شخصیت این بازیکن دارم با اطمینان می‌گویم وی در کار مربی به هیچ‌عنوان دخالتی نمی‌کند و اینکه به خاطر خط زدن مهدی احمدی تیم را ترک کرده تنها یک شایعه‌کذب است. نویدکیا مشکلات قابل توجیه دیگری برای غیبت در تیم دارد که من نمی‌‌توانم عنوان کنم. این بازیکن قسمتی از سپاهان است و با توجه به تعصبی که به این باشگاه دارد بی‌گمان در شرایط مناسب حتما به تیم بر‌می‌گردد.

سپاهان چرخابی
نرم افزار موبایل ایلنا