کد خبر: 298228 A

اجلاس دپارتمان لیگ‌جهانی- سوئیس

ایلنا: رئیس فدراسیون والیبال در نخستین روز سفر خود به سوییس نشست کاری با مسئولان فدراسیون جهانی والیبال داشت.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال ایران روز یکشنبه برای حضور در اجلاس دپارتمان لیگ‌جهانی راهی سوئیس شد و روز گذشته پیش از برگزاری اجلاس سالیانه لیگ جهانی، نشست‌هایی با مسئولان فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) داشت.

داورزنی که به دعوت آری گراسا، رئیس فدراسیون جهانی والیبال به عنوان عضو دپارتمان لیگ جهانی در اجلاس سالیانه این دپارتمان شرکت می‌کند، روز گذشته به همراه هومن باقری مدیر کمیته روابط بین الملل فدراسیون ناهار مهمان آری گراسا بود و در جلسه‌ای با وی و چند تن از مدیران ارشد FIVB داشت.

در این نشست مذاکرات مناسبی بین داورزنی و هومن باقری از یک سو و آری گراسا، رئیس فدراسیون جهانى والیبال، فابیو مدیر کل FIVB و مدیرکل تلویزیون و تبلیغات FIVB از سوی دیگر انجام شد که فابیو گزارشی از شرایط ایران براى میزبانی مسابقات مهم جهانى سالنى و ساحلى ارائه کرد و آمادگی جمهوری اسلامی را بسیار خوب ارزیابی کرد.

فابیو در ادامه صحبت‌های خود در این نشست، با یادآوری شرایط بسیار خوب میزبانى ایران در لیگ جهانى سال جاری، گفت: پیشرفت بسیار خوب ایران در بالاترین سطح جهانى والیبال و تاریخ و تمدن ایران ستودنی است.

رئیس فدراسیون والیبال ایران نیز در این نشست از مسائل و مشکلات قاره آسیا در ورزش والیبال صحبت کرد و برای رشد و توسعه ورزش والیبال قاره کهن آسیا اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری کرد.

مدیرکل اجرایی فدراسیون جهانی والیبال به دلیل علاقمندى مردم و خانواده ها ایرانى از تمایل زیاد آنان برای میزبانى مسابقات جهانى در ایران گفت و تاکید کرد: فدراسیون جهانی والیبال تمایل زیادى به همکارى نزدیکتر با دپارتمان ساحلى و برگزارى تورهاى جهانى در ایران دارد.

همچنین در نشستی دیگر داورزنی در مقر فدراسیون جهانی والیبال در سوییس با آنجلو، رئیس دپارتمان ساحلى FIVB ملاقاتی داشت و در خصوص امضاء تفاهم نامه همکارى براى برگزاری سه سال مسابقات تور جهانى در ایران همچنین تورها و مسابقات ملی و داخلی ایران از سوی FIVB برنامه ریزی شد.

بر این اساس از این پس شرکت در این مسابقات براى شرکت کنندگان امتیاز خواهد داشت و در رنگینک جهانى محاسبه خواهد شد.

اجلاس دپارتمان لیگ جهانی والیبال از امروز آغاز می‌شود و به مدت دو روز در مقر فدراسیون جهانی والیبال در سوییس پیگیری خواهد شد.

اجلاس دپارتمان لیگ جهانی هر سال پس از دور نهایی لیگ جهانی با حضور کشورهای شرکت کننده و مقامات و مسئولین مربوطه برگزار می شود و در خصوص ارزیابی مسابقات برگزار شده و نحوه برگزاری آن در سال آینده بحث و بررسی می شود.

فدراسیون والیبال محمدرضا داورزنی
نرم افزار موبایل ایلنا