کد خبر: 298289 A

تخریب داوران به سود فوتبال نیست؛

سرمربی ملوان گفت: تیم نفت را آنالیز کردیم و امیدوارم با حمایت هواداران بتوانیم موفق باشیم.

به گزارش ایلنا، حمید استیلی در نشست خبری پیش از دیدار با نفت‌تهران اظهار داشت: با تیمی بازی داریم که نماینده ما در آسیا است. منصوریان از دوستان خوب من است. خیلی خوشحال شدم او سال‌گذشته به همراه گل‌محمدی موفق شد. امیدوارم این روند موفقیت ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: سعی کردم از لحاظ روانی روی بازیکنان کار کنم. هفته‌گذشته بازی بسیار خوبی به نمایش گذاشتیم که توانستیم نتیجه هم بگیریم. این 6 روز یک روز ریکاوری کردیم و سایر روزها نقاط ضعف را از بین بردیم.

سرمربی ملوان خاطرنشان کرد: تیم نفت را آنالیز کردیم و امیدوارم با حمایت هواداران بتوانیم موفق باشیم. در شهری کار می‌کنیم که نه آبی و نه قرمز و فقط طرفدار ملوان هستند. امیدواریم بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم و آنها را خوشحال کنیم.

استیلی در مورد اینکه آیا بازیکن جذب خواهد کرد تصریح کرد: هفته سوم به تیم اضافه شدم که تیم بسته شده بود. یکی - دو جای خالی داریم اما مقداری احتیاج به زمان دارم تا تیم و بازیکنان را بشناسم. سعی می‌کنیم از بازیکنان‌بومی استفاده کنیم اما در غیر این صورت سعی می‌کنیم بازیکن جذب کنیم. تلفیقی از جوانی و تجربه در تیم وجود دارد که می‌تواند به تیم کمک کنند. برخی پست‌ها چند بازیکن داریم و برخی پست‌ها بازیکن نداریم.

وی درباره شرایط مالی تیم گفت: مشکل‌اقتصادی باعث شد قلعه‌نویی که یکی از مربیان خوب است از این تیم جدا شود. جا دارد از او تشکر کنم. 3 روز پیش شروع به لیگ اسپانسر نتوانست تعهداتش را عملی کند و من صحبت‌هایی با دنیامالی به عنوان رئیس هیات مدیره داشتم.  حضورم در این تیم به خاطر هواداران و دنیامالی بودند همچنین برخی بازیکنان چون زارع، آبشک و ماهینی با آنها کار کرده بودم که شناخت نسبت به آنها داشتم.

وی درباره اینکه وزیر ورزش اعلام کرده گزارشاتی درباره تبانی در داوری دریافت کرده و قضاوتش درباره داوران چیست؟ گفت: ما نباید زیاد به بحث‌داوری بپردازیم. در آسیا هم اشتباهات‌داوری از داوران ما بیشتر بود اما به نظرم کمیته‌داوران به خاطر فرصت دادن به داوران جوان داوران خوب و آب‌دیده شده را کنار نگذارند. داورانی مثل فغانی و ترکی بسیار خوب هستند. وقتی فغانی که فینال جام‌ملت‌ها را سوت می‌زند و آن را تخریب می‌کنیم به نفع فوتبال ما نیست. داوران تمام سعی و تلاش خود را می‌کنند و فقط مقداری نظارت باید روی آنها بیشتر باشد. خیلی مهم است رئیس کمیته داوران با دپارتمان‌داوری با یکدیگر هماهنگ باشند. شاید سال‌گذشته این اتحاد وجود نداشت. اگر نفاقی وجود داشته باشد به نتیجه نمی‌رسیم. هم‌اکنون عنایت و اصفهانیان هستند که اگر هماهنگ باشند شرایط خیلی خوب خواهد شد.

استیلی درباره حضور حسین ماهینی در ملوان یادآور شد: او بازیکن پرسپولیس و تیم ملی بوده. در تیم‌های بزرگی کار کرده است. در این زمان متوجه شدم که بازیکن مسئولیت‌پذیری است و فرصتی نیاز دارد که به بازی‌هایش بازگردد. امیدوارم روند را به خوبی طی کند و جایگاهش را به دست آورد.

استیلی درباره بازی تیم های ستاره‌های دنیا و ایران گفت: به من پیامکی دادند و امیدوارم اگر باشم بتوانم برای دقایقی بازی کنم.

سرمربی ملوان درباره اینکه لیگ ما در رنکینگ پایین‌تر از امارات قرار گرفته گفت: تیم ملی ما در آسیا در رده اول قرار دارد که این امر بسیار مهمی است. این رنکینگ لیگ هم برای خودشان بوده. شاید در بحث سخت‌افزاری و ورزشگاه‌ها اول نباشیم اما ما چیزی داریم که کشورهای عربی هیچ وقت آن را نداشتند و آن هواداران است. کیفیت بازی‌ها به دلیل اینکه نوسان است و همچنین بحث زمین‌ها با مواردی روبروست که در کشورهای عربی برخی تیم‌ها چندین زمین دارند. مسئولان ما باید تلاش کنند که زیرساخت‌هار ا درست کنند. سپاهان، فولاد و نفت زیرساخت‌هایشان درست شده و هر مربی که در این تیم حاضر می‌شوند موفق هستند و دغدغه‌ای ندارند.

وی در مورد زمین ملوان تصریح کرد: دنیامالی زحمت کشیده و دستگاه چمن‌زنی خریده و شرایط خوبی را فراهم کرده است. بازیکنان ما تکنیکی هستند و قطعا هرچه زمین مناسب‌تر باشد کیفیت بهتر می‌شود. ما هم‌اکنون زمین نیروی دریایی را داریم.

وی در مورد اینکه می‌تواند علی کریمی و علی دایی را آشتی بدهد گفت: وقتی در فوتبال بازیکنی از دنیای فوتبال خداحافظی می‌کند و به عرصه مربیگری می‌رود مهم احترام گذاشتن است. ما باید قدر یکدیگر را بدانیم. من و منصوریان چندین سال کنار هم بوده ایم و حالا فردا 90 دقیقه رقیب هستیم و پس از آن رقابت‌مان برجا خواهد بود. باید قدر یکدیگر را بدانیم زیرا عمر بسیار کوتاه است. باید کنار هم بایستیم و به هم احترام بگذاریم. این موضوع باعث می‌شود دوستی و رفاقت‌مان بیشتر شود و در کنار هم باشیم. من هر کاری از دستم بربیاید در این زمینه انجام می‌دهم.

نفت تهران ملوان بندرانزلی حمید استیلی
نرم افزار موبایل ایلنا