کد خبر: 298314 A

نباید به بازیکنان استرس بدهیم؛

مربی تیم ملی والیبال گفت: کسب سهمیه‌المپیک در مسابقات جام‌جهانی آرزوی همه ماست اما باید واقع بین بود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون‌والیبال، چورا پس از آخرین تمرین ملی‌پوشان و پیش از حضور در جام واگنر درباره شانس کسب سهمیه‌المپیک در رقابت‌های جام‌جهانی برای تیم ایران گفت: بازیکنان ما پس از حضور در بازی‌های تدارکاتی و دوستانه راهی یکی از بزرگترین رویدادهای والیبال دنیا یعنی جام‌جهانی می‌شوند و امیدواریم بتوانیم سهمیه‌المپیک را کسب کنیم، هر چند کار بسیار دشواری است.

وی ادامه داد: در جام‌جهانی بهترین‌های دنیا حاضر می‌شوند و بازیکنان‌ایران هم جزو همان بهترین‌ها هستند. با این وجود با توجه به اینکه تنها 2 تیم برتر موفق به کسب سهمیه‌المپیک در این تورنمنت می‌شوند، باید قبول کنیم که رقابت‌های بسیار دشواری پیش رو داریم.

چورا درباره تاثیر جام واگنر و بازی‌های تدارکاتی پیش از جام‌جهانی در عملکرد بازیکنان گفت: قصد کادر فنی این است که بازیکنان را پله به پله در جریان مسابقات قرار دهد و ذهن آنها را درگیر رقابت‌های بعدی نکند. 31 مرداد مسابقات تیم ایران در جام واگنر آغاز می‌شود و هر روزی که به رقابت با تیمی می‌پردازیم، تنها به همان تیم فکر می‌کنیم. البته که برنامه‌ریزی‌های ما برای بازی‌های آینده پابرجاست اما نمی‌خواهیم بازیکنان را دچار استرس کنیم.

دستیار کواچ در پایان خاطرنشان کرد: این تیم فصل سختی را پشت سر گذاشته بود و به ریکاوری این چند روز واقعا نیاز داشت. خوشبختانه امروز وضعیت تیم خیلی بهتر است و از همه مهم‌تر اینکه مصدوم هم نداریم. با توجه به تمام این نکات خود را آماده حضور در رقابتی حساس کرده‌ایم که امیدوارم به بهترین نتیجه هم دست یابیم.

سیزدهمین دوره مسابقات والیبال «هوبرت جرزی واگنر» از روز شنبه 31 مردادماه با حضور 4 تیم ایران، لهستان، فرانسه و ژاپن آغاز می‌شود.

چورا جام واگنر لهستان فدراسیون‌والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا