کد خبر: 298327 A

مانوسی‌فر مطرح کرد:

مشاور بین الملل باشگاه استقلال توضیحاتی درباره قرارداد پروپئیچ ارائه داد.

به گزارش ایلنا، علی‌اصغر مانوسی‌فر، مشاور بین‌الملل باشگاه استقلال درباره ابهامات وضعیت پروپئیچ و موضوع پیوستن وی به جمع آبی‌پوشان پایتخت گفت: من در این مدت به دلیل حساسیت موضوع و پیگیری هایی که باید انجام می‌گرفت سعی کردم کمتر اظهارنظر کنم اما لازم است جزئیات مربوط به انتقال این مهاجم کروات و وسواسی که از سوی مدیریت باشگاه در این زمینه وجود داشت را بیان کنم.

وی ادامه داد: پروپئیچ در تاریخ 23 جولای و در ساعت 20:30 به وقت محلی در آخرین مسابقه خود به همراه تیم کوکسی آلبانی در لیگ اروپا و در کشور مونته‌نگرو به میدان می‌رود و در ساعت 35 دقیقه بامداد به وقت ایران از زمین مسابقه خارج می‌شود. پنجره نقل و انتقالات تابستانی ایران تا ساعت 24 اول مرداد برابر با 23 جولای بوده است. از یک هفته قبل از این تاریخ هم باشگاه‌استقلال با مدیر برنامه‌های این بازیکن وارد مذاکره شد و قبل از 23 جولای نامه رسمی باشگاه آلبانیایی مبنی بر خاتمه قرارداد ایشان در تاریخ 23 جولای را دریافت نمود.

مشاور بین الملل استقلال به سایت‌رسمی باشگاه  خاطرنشان کرد: با این وجود برای بررسی هر چه بیشتر موضوع به دلیل آن 35 دقیقه با فیفا مکاتبه صورت گرفت و در نامه‌های که موجود است به دبیرکل و رئیس کمیته وضعیت بازیکن فیفا اعلام شد که پیش از بسته‌شدن پنجره نقل و انتقالات ایران با این بازیکن در حال مذاکره بوده و ضمن ارسال نامه رسمی باشگاه‌آلبانیایی به فیفا خواستار آن شدیم با توجه به استثنا ماده 6 نقل و انتقالات فیفا چناچه مانعی برای ادمه مذاکره و عقد قرارداد وجود ندارد و مراتب را اعلام نمایند.

مانوسی‌فر افزود: این نامه در تاریخ 26 جولای برای فیفا ارسال شد و فیفا هم روز 30 جولای در دو صفحه و با امضای مدیر حقوقی و رئیس کمیته وضعیت بازیکنان نقطه‌نظرات خود را به صورت واضح بیان کرد و خواستار اقدام باشگاه‌استقلال برای اخذ ITC این بازیکن شد. بر اساس رهنمودهای فیفا قرارداد پروپئیچ با باشگاه‌استقلال منعقد و سپس در هیات فوتبال تهران به ثبت رسید و سپس برای نامبره تقاضای ITC از طریق سیستم TMS فیفا به عمل آمد و در تاریخ 7 آگوست ITC این بازیکن واصل شد. پس از آن فدراسیون‌فوتبال مجددا با فیفا مکاتبه‌ای انجام داد و فیفا هم رهنمودهای قبلی‌اش را تایید کرد و بر همین اساس کارت بازی این بازیکن از سوی سازمان لیگ صادر گردید.

وی در پایان گفت: به صورت واضح می‌گویم در بحث آن 35 دقیقه بازی پروپئیچ موضوع از فیفا قبلا استعلام شده است. مکاتبات صورت گرفته باشگاه‌استقلال با عمر اونگارا رئیس کمیته وضعیت بازیکنان و مارکو ویلیگر مدیر امور حقوقی فیفا در این باره، صدق این صحبت ها را تایید می‌کند و صدور کارت بازی این بازیکن مصداق همین بحث است.

باشگاه استقلال علی‌اصغر مانوسی‌فر
نرم افزار موبایل ایلنا