کد خبر: 298502 A

نوروزی مطرح کرد:

رئیس انجمن شنای جانبازان و معلولان معتقد است شناگران استعددیابی شده توان ایستادن روی سکوهای جهانی و آسیایی را دارند.

به گزارش ایلنا، مجید نوروزی با بیان این مطلب اظهار کرد: در رقابت‌های جشنواره  مهررضوی، 53 نفر در بخش آقایان از 15 استان و 16 نفر در بخش بانوان از 7 استان شرکت داشتند و در مجموع، 16 نفر داور، مربی و  عوامل اجرایی، انجمن شنا را در برگزاری رقابت‌های این رشته یاری دادند، ضمن اینکه عملکرد شناگران زیر نظر آقایان اقبالی، سرمربی تیم ملی، ضیایی و ایزدی، از مربیان تیم ملی قرار گرفت.

نوروزی گفت: حضور این تعداد از شناگران که دامنه‌سنی آنها بین 11 تا 14 سال بود، نشانگر علاقه‌مندی ورزشکاران نوجوان به شنا و در اختیار داشتن پتانسیلی بزرگ در این رشته است.

رئیس انجمن شنا خاطرنشان کرد: حدود 8 سال پیش برای تعدادی از نوجوانان که در همین بازه‌ی سنی قرار داشتند سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شد که خروجی آن نفراتی مثل شاهین ایزدیار بود که توانست نه تنها در آسیا بدرخشد، بلکه در پارالمپیک‌لندن نیز به فینال رسید و رکوردهای ورودی این دوره از پارالمپیک را هم بدست آورده است.

وی در ادامه افزود: تعدادی از شناگران استعدادیابی شده در جشنواره، با اینکه مدت زمان زیادی نیست در رشته‌شنا فعال شده‌اند، این قابلیت را دارند روی سکوهای جهانی و آسیایی بایستند و این امر مستلزم سرمایه‌گذاری بلند‌مدت و برنامه‌ریزی دقیق برای پرورش و هدایت این نوجوانان است.

نوروزی تصریح کرد: در مسابقات پاراآسیایی اینچئون نیز 3 ورزشکار 15 و 16 ساله از کشورمان حضور داشتند که برای اولین بار در یک رویداد برون‌مرزی حضور می‌یافتند و با اعتماد و حمایت از این جوانان می‌توان در آینده شاهد افتخار آفرینی‌های متعدد آنها باشیم. البته با توجه به اینکه شنا، پس از دوومیدانی، پر مدال‌ترین رشته رقابت‌های پارالمپیک به شمار می‌رود، این سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند موجب افتخار آفرینی هر چه بیشتر شناگران دارای معلولیت برای کشورمان باشد.

رئیس انجمن شنا گفت: در بخش بانوان نیز با وجود اینکه اعزام برون مرزی همانند آقایان وجود ندارد و محدود به بازی‌های کشورهای اسلامی و یا تعداد اندکی از مسابقات آسیایی می‌شود، اما همچنان علاقه‌مندان خود را دارد و این مساله نشانگر آن است که بعد همگانی و علاقه‌مندی افراد به شنا، بر بعد قهرمانی آن غلبه دارد. البته باید تلاش کنیم امکان حضور بانوان در رقابت‌هایی که مناسب با شرایط آنها باشد را فراهم کنیم.

وی اعلام کرد: در حاشیه این جشنواره، گواهی ثبت رکورد شاهین ایزدیار در ماده 200 متر آزاد که  از سوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک به خاطر رکوردشکنی وی در مسابقات جهانی آلمان صادر شده بود، به وی اهدا شد.

جشنواره بزرگ فرهنگی-ورزشی مهررضوی با حضور 2 هزار شرکت‌کننده از 20 تا 25 مردادماه به میزبانی مشهد مقدس برگزار شد.

انجمن شنا جانبازان و معلولین
نرم افزار موبایل ایلنا