کد خبر: 298589 A

می‌توانیم قهرمان جهان شویم؛

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: در رقابت‌های قهرمانی جهان در آمریکا هدف فقط کسب 6 سهمیه نیست بلکه می توانیم قهرمان جهان شویم.

به گزارش ایلنا به نقل از به نقل از فدراسیون وزنه برداری، حسین توکلی درباره هدف‌گذاری در مسابقات آسیایی و جهانی افزود: در رقابت‌های جهانی به دنبال خوشرنگ‌ترین مدال‌ها هستیم و رقابت‌های قهرمانی آسیا در تایلند می‌تواند آزمون خوبی برای حضور در رقابت‌های جهانی باشد.

وی اظهار داشت: در آمریکا ظرفیت قهرمانی جهان را داریم البته وزنه‌برداری رشته بسیار مظلومی است چراکه همه مسئولان از این رشته انتظار مدال دارند ولی هیچ‌گاه به نحو مطلوب و شایسته‌ای به آن رسیدگی نمی‌کنند.

توکلی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های وزنه‌برداری ایران، اگر به ورزشکاران این رشته بیشتر توجه شود قطعا بازتاب آن را در رقابت‌های جهانی و المپیک با کسب مدال‌های خوشرنگ خواهیم دید.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری درباره آزمایش دوپینگ ملی‌پوشان نیز اظهار داشت: خبرخوشی که درباره تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان داریم این است که آزمایش دوپینگ‌ملی‌پوشان برای مسابقات پیش رو منفی بوده و تمامی نفرات در سلامت‌کامل کار خود را انجام می‌دهند و هیچ مشکلی بابت دوپینگ برای تیم ملی وجود ندارد.

دارنده مدال طلای المپیک سیدنی درباره آخرین شرایط آمادگی ملی‌پوشان پس از بازگشت به کمپ تیم‌های مای وزنه‌برداری در ورزشگاه آزادی گفت: شرایط بسیار خوبی را در چند مرحله اردوی سطح ارتفاع و سطح دریا در شهرهای همدان، شهرکرد و چالوس داشتیم و هم اکنون تمرینات پایانی و سبک خود را برای حضور پرقدرت در مسابقات آسیایی تایلند پشت سر می گذاریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر 15 وزنه‌بردار در اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان حضور دارند و با توجه به تمرینات پرفشاری که در چالوس پشت سر گذاشتیم به همین جهت به بعضی از نفرات یک هفته مرخصی دادم تا یک ریکاوری خوب قبل از مسابقات آسیایی تایلند داشته باشند.

رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا شهریورماه در تایلند برگزار می‌شود و بعد از آن و در اواخر آبان‌ماه پیکارهای قهرمانی سال 2015 جهان و کسب‌سهمیه المپیک 2016 ریو در شهر هیوستون آمریکا برگزار خواهد شد.

وزنه‌برداری حسین توکلی تیم ملی وزنه‌برداری
نرم افزار موبایل ایلنا