کد خبر: 298641 A

در جمع ملی‌پوشان بوکس؛

وزیر ورزش با تاکید بر اینکه بوکس رشته‌ای باسابقه و افتخارآفرین در ایران است، گفت: می‌دانم بوکس به عنوان ورزشی‌سنگین و سخت مشکلات زیادی دارد که باید برطرف شود.

به گزارش ایلنا به نقل از سایت رسمی فدراسیون بوکس، محمود گودرزی که عصر امروز به همراه نصراله سجادی و بهرام افشارزاده در محل اردوی تیم ملی بوکس حاضر شده بود در جمع مسئولان، مربیان و ورزشکاران این رشته اظهار کرد: جای ما به عنوان مسئول ورزش کشور همین‌جا است و از حضور در این جمع و تمرینات، لذت می‌برم.

وی با اشاره به اینکه با این تلاش‌ها و عرق ریختن‌ها آشناست، گفت: می‌دانم مشکلات زیادی دارید و ورزش سنگینی را دنبال می‌کنید.

گودرزی ادامه داد: بوکس هرچه بیشتر ستاره داشته باشد، توجه جامعه به آن بیشتر خواهد شد. بوکس یکی از رشته‌های باسابقه ایران است و  قهرمانان بزرگی داشته است. این ورزش در دوره‌ای با مشکلات روبرو شد اما اکنون با کمک شما ورزشکاران می‌تواند راه خود را پیدا کند.

وی در ادامه خطاب به نمایندگان رسانه‌ها تصریح کرد: رسانه‌ها باید عنایت بیشتری به بوکس داشته باشند، چراکه بوکسورها با کمترین توقع روی سکو قرار می‌گیرند.

وزیر ورزش ادامه داد: تلاش می‌کنیم برای برطرف‌شدن مشکلات موجود در این رشته، کمک لازم را داشته باشیم و یقین کنید این کمک فقط برای مدال گرفتن نیست و باید برای تلاش و عرقی که برای کشور می‌ریزید به شما کمک شود.

گودرزی عنوان کرد: بوکس زمینه خوبی برای استفاده از اسپانسر دارد، چراکه تاحدودی از مسائل‌مالی را ما پوشش می‌دهیم اما اسپانسر هم باید کمک کند.

وی تصریح کرد: بوکس می‌تواند جایگاهی مثل والیبال و کشتی داشته باشد که در این راستا مسئولان فدراسیون باید روی مساله استعدادیابی کار کنند و اگر مردم بدانند این رشته آسیب‌پذیر نیست، ‌بیشتر به سمت آن خواهند آمد.

وزیر ورزش افزود: امیدوارم روزی برسد که مردم ایران تک‌تک شما ورزشکاران خوب و شایسته افتخار کنند. شما بوکسورها کادر فنی خوبی دارید که کمک حال ورزشکاران است.

همچنین علیرضا استکی مربی تیم ملی بزرگسالان نیز با تشکر از حضور محمود گودرزی و سجادی، گفت: تیم ملی زیر نظر سرمربی اوکراینی کار خود را دنبال می‌کند و امیدوارم بتوانیم در مسابقات قهرمانی آسیا ابتدا سهمیه مسابقات جهانی را بگیریم و پس از آن در آزمون جهانی عملکرد خوبی داشته باشیم.

استکی اظهار داشت: قطعا با حمایت‌هایی که شما از بوکس انجام می‌دهید، نتیجه لازم را خواهیم گرفت. بوکسورها چند سال است با مشکل‌مالی روبرو هستند و امیدوارم با مساعدت شما این مشکل هرچه زودتر برطرف شود.

وی ادامه داد: ما بوکسورهای بزرگی چون احسان روزبهانی داریم و تمامی ورزشکارانی که اکنون در اردو هستند، می‌توانند یک احسان روزبهانی شوند.

وزیر ورزش بوکس ایران
نرم افزار موبایل ایلنا