کد خبر: 300971 A

مثل بعضی‌ها عشق ریاست نیستم؛

کاپیتان سابق تیم ملی جودو عامل اصلی مشکلات این روزهای جودوی ایران را مشکلات مدیریتی می داند.

رضا رودکی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: وقتی برنامه نداشته باشیم و با روزمرگی کار کنیم مشخص است در قهرمانی جهان تنها 3 دقیقه روی تاتامی باقی می مانیم.

وی درباره اعزام تیم یک نفره به مسابقات قهرمانی جهان گفت: کشور های افغانستان و لبنان 3 جودوکار به رقابت های جهانی اعزام کردند اما ما تنها یک نماینده داشتیم. همین موضوع برای چند روز نیاز به تفکر دارد.

وی افزود: آقایان با این تصمیمات اشتباه دارند آبروی جودوی ایران را می برند.آخر مگر تیم یک نفره هم داریم؟ مگر این مسابقات سهمیه ای بود که تنها سعید ملایی را اعزام کردند.

رودکی ادامه داد:اصلا تیم ملی جوانان را اعزام می کردند تا حداقل بگوییم ما هم هستیم اما اینکه فقط یک نفر به رقابت هایی در سطح قهرمانی جهان اعزام شود کار زشتی است.

دارنده مدال طلای مسابقات آسیایی تاشکند ضمن اشاره به عملکرد ضعف رئیس و نایب رئیس فدراسیون جودو گفت: نتایج این آقایان ظرف این سه سال خیلی چیزها را مشخص می کند.شاهکار بازی های آسیایی می تواند مهر تایید بر عدم صلاحیت این دوستان باشد. بهتر است هرچه زودتر وزارت ورزش به فکر تغییرات در فدراسیون جودو باشد.

وی با بیان این مطلب که جودو در حال حاضر ضعیف ترین فدراسیون ورزشی کشور است، بیان داشت: شرایط به گونه ای شده که ما زنگ تفریح کشورهای دیگر شده‌ایم. مطمئن باشید که با ادامه این روند شرایط بدتر از این هم خواهد شد.

کاپیتان اسبق تیم ملی جودو با اشاره به مشکلات داخلی فدراسیون جودو گفت: وقتی رئیس با نایب رییس مشکل دارد، دیگر شما چه انتظاری از بقیه دارید. قصه اختلافات بین این دو نفر را تقریبا تمام ایران می دانند.

رودکی در ادامه گفت: وقتی رئیس استعفا می دهد تنها دو حالت وجود دارد؛ یا خودش به آخر خط رسیده یا مجبور به استعفایش کردند که در هر دو حالت باید با این تصمیم موافقت شود زیرا ادامه دادن با این تیم مدیریت وقت تلف کردن است.

وی در پاسخ به این سئوال که چه زمانی در ترکیب تیم ملی حاضر خواهد شد، گفت:کدام تیم ملی؟ همان تیم یک نفره را می گویید؟ متاسفانه 3 سال است که یک چهره جدید به جودو معرفی نشده و ما هم که می خواهیم کمک کنیم آقایان مانع می شوند. پس بهتر است در این مورد بیش از این صحبت نکنم.

رودکی در ادامه خاطر نشان کرد: 15 سال است در جودو هستم و تا به حال فدراسیون را این قدر ضعیف ندیده بودم. ببینید چه به سر تیم قهرمان آسیا اورده اند که بچه های ما در اوایل جوانی تصمیم به ترک تیم ملی می‌گیرند.

وی ضمن بیان این مطلب که انتخاب سرپرست نباید تا این اندازه طول بکشد، گفت: نمی‌دانم چرا مسئولان ورزش تا این اندازه تعلل می کنند.مگر نمی بینند که رئیس و نایب رئیس فدراسیون با هم نمی سازند پس چرا تصمیم نهایی را در مورد آنها نمی گیرند؟

رودکی ضمن انتقاد از شرایط مالی فدراسیون جودو گفت: تحصیلات آقای رستگار(رئیس فدراسیون جودو) در زمینه اقتصاد است و ما فکر می کردیم با آمدن ایشان مشکلات مالی به حداقل برسد اما اشتباه می کردیم. وضعیت جودو به حدی اسف بار است که پولی را که بچه‌های تیم ملی با هزینه شخصی برای خرید لباس جودو داده اند را تسویه نمی کنند.

وی همچنین گفت: بر عکس برخی آقایان که عشق ریاست هستند، من از روی دلسوزی حرف می زنم. اگر مسئولان ورزش به داد جودو نرسند در آینده نزدیک باید شاهد تشییع جنازه این رشته المپیکی باشیم. بنده شخصا از آقای گودرزی و سجادی خواهش می کنم به داد جودوی ایران برسند.

رودکی در پایان در خصوص وضعیت خود عنوان کرد: دوست دارم با خوشبین در رشته جوجیتسو کار کنم. ترجیح می دهم در این شرایط از جودو دور باشم.

جودو محمد رضا رودکی‌
نرم افزار موبایل ایلنا