کد خبر: 301062 A

کماندار تیم ملی جانبازان و معلولان:

عضو تیم ملی جانبازان و معلولان از رقابت‌های قهرمانی جهان آلمان یک سهمیه‌پارالمپیک را برای تیم کشورمان به ارمغان آورد.

به گزارش ایلنا، ابراهیم رنجبر درباره این مسابقات گفت: برای اولین بار بود شاهد حضور این تعداد کماندار در یک رویداد رشته تیروکمان بودیم و مسابقات جهانی آلمان با 262 شرکت کننده در زمره پر تعداد ترین مسابقات در این رده بود.

رنجبر افزود: امتیاز کسب سهمیه از این رقابت‌ها، حساسیت‌ها را دوچندان کرده بود و فشار روانی ناشی از آن بر روی تمام ورزشکاران احساس می‌شد. علاوه بر این حضور تعداد زیاد کمانداران رقابت‌ها را حساس و نزدیک بهم کرده بود. به عنوان مثال تنها در ریکرو مردان 70 کماندار در مرحله مقدماتی حضور داشتند که من و رحیمی با اختلاف امتیاز بسیار جزئی، در رده چهارم و پنجم جدول قرار گرفتیم و به مرحله حذفی راه یافتیم.

کماندار تیم ملی جانبازان و معلولان خاطرنشان کرد: سطح بالای این مسابقات را نیز می‌توان از ناکامی بسیاری از قهرمانان پارالمپیک و مسابقات پاراآسیایی سنجید که تعداد زیادی از آنها حتی نتوانستند در جمع 16 نفربرتر قرار بگیرند.

وی در ادامه گفت: همان‌طور که قبلا نیز اعلام شده بود، اولویت اول تیم ما  کسب سهمیه و بعد مدال‌آوری بود. خوش‌بختانه با وجود اینکه تیم کامل نداشتیم و نفراتمان به نسبت تیم‌های دیگر کمتر هم بود، موفق شدیم 4 سهمیه بدست آوریم و این تعداد سهمیه با توجه به شرایطی که ذکر شد و نیز نتایج سایر تیم‌ها، قابل توجه و فوق‌العاده است.

رنجبر اضافه کرد: در ریکرو مردان سهمیه را کامل گرفتیم و در زنان نیز یک سهمیه توسط محدثه کهنسال به دست آمد که جدای از سهمیه، حضور او به عنوان جوان ترین ورزشکار و عملکرد بسیار خوبش او را تبدیل به پدیده مسابقات کرده است. در کامپوند هم نوری توانست یک سهمیه بدست آورد و در مجموع تمامی اعضای تیم تلاش خود را کردند تا بهترین عملکرد را به نمایش بگذارند.

ملی پوش تیم تیر و کمان در پایان گفت: رحیمی علاوه بر کسب سهمیه، شانس دریافت یک نشان را نیز دارد و امیدوارم فردا با موفقیت در رقابتی که پیش رو دارد بتواند نشان برنز را کسب کرده و افتخاری مضاعف برای تیم ملی کشورمان به دست آورد.

ابراهیم رنجبر
نرم افزار موبایل ایلنا