کد خبر: 301211 A

باید منطقى‌و حرفه‌ای‌تر باشیم؛

رئیس فدراسیون والیبال معتقد است هدف اصلی والیبال ایران صعود به المپیک و بعد از آن تلاش برای کسب سکو دراین مسابقات است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، پس از عدم راهیابی تیم ملی زیر 23 سال ایران به 4 تیم برتر مسابقات جهانی زیر 23 سال جهان، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال اظهار داشت: تیم هاى ملى نوجوانان، جوانان و امید و... همگى در خدمت پشتوانه‌سازى برای تیم ملى بزرگسالان هستند. برخی که به دنبال بهانه براى انتقاد می‌گردند باید منطقى‌تر و حرفه‌ای‌تر به این موضوع نگاه کنند. کمی وسعت نگاه خود را بیشتر کنیم و فقط با نگاه مدال به هر مسابقاتی نگاه نکنیم.

وی افزود: برای رسیدن به یک هدف بالا، می‌بایست مسیر درست، هر چقدر هم که سخت باشد را انتخاب کنیم و حتی برای آن بهای سنگینی بپردازیم. مهم این است با صحیح‌ترین راه به هدف‌مان برسیم. اگر افق والیبال ایران به دنبال نتیجه‌گیری در رده‌هاى پایه بود، می‌توانستیم با ترکیب دیگرى در مسابقات شرکت کنیم و بر خلاف سیاست‌های حرفه‌ای تیم‌های قدرتمند و صاحب سبک والیبال دنیا اولویت اول را تیم ملی بزرگسالان نگذاریم و از بازیکنانی مانند میلاد عبادی‌پور و جواد معنوی‌نژاد در تیم ملی زیر 23 سال استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون والیبال با تاکید بر اینکه هدف والیبال ایران خیلی فراتر از کسب سکو در مسابقات تیم‌های پایه است، افزود: در حال حاضر هدف والیبال ایران صعود به المپیک و حتی تلاش برای کسب سکو در این  مسابقات است. ما چند سال پیش در رده‌های پایه صاحب سکو شده‌ایم ولی الان باید استراتژی خود را طوری تدوین کنیم که بتوانیم به هدف مهم و اصلی خود دست پیدا کنیم.

داورزنی گفت: پیمان اکبرى و دستیارانش در راستای سیاست‌هاى راهبردى فدراسیون عمل کردند. ما نیازمند دادن فرصت به جوانان و امیدهاى دیگرى هستیم که میدان‌هاى جهانى را تجربه کنند. حضور چنین چهره های جدید در تیم امید بیانگر آینده بهتر براى والیبال ملى است.  هیچ رشته ورزشی گروهی در ایران در طول سال با چهار رده سنی در دو قسمت مردان و زنان در مسابقات جهانی و آسیایی شرکت نمی‌کند. در سال جاری ما فقط در قسمت مردان، 8 تیم آماده  اعزام کردیم. تیم ملی، تیم ب، تیم زیر 23 سال، تیم جوانان، نوجوانان، دانش آموزی، دانشجویان و نیروهای مسلح. با توجه به این تعداد تیم ملی و با در نظر گرفتن شرکت تیم پیکان در مسابقات باشگاه‌های آسیا باید طوری عمل می‌کردیم که علاوه بر اینکه تیم ملی بزرگسالان در اولویت اول‌مان باشد، تیم‌های دیگر نیز بتوانند تا حد ممکن موفق شوند.

وی متذکر شد: پس به همین خاطر سعی کردیم در برخی از تیم‌ها از کادر فنی مشترک استفاده کنیم و با مشترک بودن بازیکنان تمرینات مشترک برگزار کنیم تا کمترین مشکل به وجود آید. در مسابقات قهرمانی آسیا نتیجه خیلی‌خوبی کسب کردیم. نایب قهرمانی با تیم دوم ایران؛ که در آن مسابقات هم از ژاپن شکست خوردیم که وقتی به لهستان آمد، فرانسه را هم شکست داد. این یعنی یک پشتوانه مطمئن برای والیبال ایران. امیدوارم بتوانیم این راه را با تمام قدرت ادامه دهیم و به اهداف بالای والیبال کشور و سرافزار کردن نام ایران در والیبال جهان موفق شویم که مهترین معیارها برای پیمودن این راه دشوار، صبر و تدبیر است.

والیبال، داورزنی
نرم افزار موبایل ایلنا