کد خبر: 301325 A

والیبال زیر 23سال‌جهان-امارات؛

ایلنا: داور بین المللی کشورمان با قضاوت های کم نقص خود در رقابت های قهرمانی زیر 23 سال جهان، نمره قبولی از ناظران فدراسیون جهانی گرفت و بازی های حساس دور بعد را قضاوت خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، رقابت های قهرمانی زیر 23 سال جهان در امارات متحده عربی در حال برگزاری است و تیم ایران فردا در آخرین روز این رقابت ها برای کسب عنوان هفتمی به میدان می رود.

در کنار بازی های تیم ملی زیر 23 سال، فرهاد شاهمیری داور بین المللی کشورمان هم در این رقابت ها عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد و در چند بازی اخیر مسولان داوری FIVB تمام بازی های حساس را به او سپردند.

شاهمیری در طول روزهای گذشته بازی های حساس برزیل – آرژانتین و آرژانتین - تونس را قضاوت کرد که هر 2 بازی به دلیل کیفیت بالای تیم ها به ست پنجم کشیده شد.

مسولان کمیته داوران فدراسیون جهانی والیبال، شاهمیری را برای قضاوت در یکی از بازی های مرحله نیمه نهایی برگزیدند و این داور ایرانی ساعت 17 امروز یکشنبه قضاوت دیدار حساس ترکیه و کوبا را عهده دار خواهد بود که پیروز آن دیدار راهی فینال خواهد شد.

شاهمیری در مورد حضورش در این دوره از مسابقات گفت: قهرمانی زیر 23 سال جهان همیشه اهمیت بسیاری داشته است و به دلیل شرایط سنی بازیکنان همیشه بازی های سنگینی را شاهد هستیم. این دوره از رقابت ها بسیار در سطح بالایی برگزار شد و تعدادی از بازی های آن در سطح دیدارهای تیم های بزرگسالان است.

وی در مورد اشتباهات داوری که گریبان گیر ایران شد افزود: بالاخره اشتباهات داوری جزئی از بازی است و بازیکنان ما می بایست با آن کنار بیایند. نمی توان از داوری توقع داشت که در طول یک بازی اشتباه نکند، اما حفظ تمرکز برای ادامه بازی به نظر من راهکار بهتری برای موفقیت است.

والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان فرهاد شاهمیری
نرم افزار موبایل ایلنا