کد خبر: 303142 A

کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛

ایلنا: وزن‌کشی 3 وزن نخست رقابت‌های کشتی‌فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک 2016 برزیل، بامداد امروز در لاس وگاس برگزار شد و 3 نماینده کشورمان حریفان خود را شناختند.

به گزارش ایلنا، در وزن 66 کیلوگرم که 48 نفر وزن‌کشی کرده‌اند، مهدی زیدوند با قرعه سختی روبرو شده و در دور اول با لوای از اسلواکی مسابقه می‌دهد و برنده این مبارزه به مصاف کشتی‌گیر پیروز دیدار اوکراین و کره شمالی می‌رود. نمایندگان مجارستان، ارمنستان، ترکیه، گرجستان، روسیه، آذربایجان، کره جنوبی و ژاپن در گروه نماینده ایران حضور دارند.

در وزن 75 کیلوگرم سعید عبدولی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف خاشین بکوف از ازبکستان می‌رود. وی در صورت برتری با برنده دیدار کشتی‌گیران فلسطین و آلمان مسابقه می‌دهد. در این وزن 46 نفر حضور دارند و کشتی‌گیران دانمارک، بلغارستان، آمریکا و گرجستان در گروه عبدولی هستند.

همچنین در وزن 98 کیلوگرم قاسم رضایی که قرعه نسبتاً دشواری دارد، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با مگومدوف از روسیه پیکار می‌کند و برنده این کشتی به مصاف کشتی‌گیر پیروز دیدار کوبا و فنلاند می‌رود. جنک ایلدم، نفر سوم جهان از ترکیه، بالاژکیس، قهرمان سابق جهان از مجارستان و نمایندگان بلغارستان، ایتالیا و آمریکا نیز در گروه رضایی قرار دارند. در این وزن 36 نفر به میدان خواهند رفت.

کشتی فرنگی قهرمانی جهان
نرم افزار موبایل ایلنا